7 магічних місць в Києві, де здійснюються бажання

7 магічних місць в Києві, де здійснюються бажання

У кожному місті є локації, де люди загадують найзаповітніші бажання. У Києві чимало «магічних» місць із цікавими легендами. Журналісти сайту «Вечірній Київ» підготували для вас розповіді про 7 з них. Проте, загадуючи бажання будьте обережними, бо вони мають властивість збуватися.

Мрієте про кохання – вам до Проні на Андріївський узвіз чи в Маріїнський парк

1.Пам'ятник Проні Прокопівні та Голохвастову

Поруч з Андріївською церквою, киян і гостей столиці зустрічає «солодка» бронзова парочка Свирид Петрович Голохвастов і Проня Прокопівна, яких зіграли чудові артисти Олег Борисов і Маргарита Криницина у стрічці «За двома зайцями».

Ті, хто бажає зберегти своє сімейне щастя мають потерти перстень  Проні, а тим, хто ще не знайшов свою другу половинку варто потерти бронзового жучка на фраку авантюриста — Голохвастова.

Де знайти: Андріївський спуск, 23.

2.Міст закоханих

Мости завжди були особливим місцем для закоханих. Романтична атмосфера з розкішними краєвидами та традиційний ритуал – залишити замочок. Мова піде про міст Закоханих — одне з найромантичніших місць у Києві. Він з’єднує Хрещатий парк та Міський сад. Сюди приходять закохані пари, які вішають стрічки й замочки на міст як символ вічного кохання.

Де знайти: Маріїнський парк, вул. Михайла Грушевського.

3.Пам’ятник Луїджі та Мокрини

Скульптура відома під назвами «Історія кохання» або «Пам’ятник закоханим».

Зворушлива скульптура зображує бабусю та дідуся, які міцно обіймають один одного. Їхня історія почалася у 1943 році, коли українка Мокрина та італієць Луїджі зустріли один одного в австрійському таборі для військовополонених, де провели разом два роки. Після закінчення війни їм довелося розлучитися. Мокрину відвезли на Батьківщину, а у Луїджі залишився тільки клаптик паперу з її адресою, але потрапити в післявоєнний СРСР було майже неможливо. З часом кожен з них створив власну родину… Проте спогади одне про одного залишились на все життя. І коли вже здавалося, що доля ніколи не зведе їх разом, після 65-ти років розлуки, в студії телепередачі «Жди меня» вони знову побачилися. У перші хвилини зустрічі Мокрина та Луїджі не могли випустити одне одного з обіймів. Цей момент і був зображений скульпторами.

Згадайте своє бажання біля Марії й Луїджі та сила цього місця неодмінно допоможе вам.

Де знайти: Маріїнський парк, біля Мосту закоханих.

4.Жаба матеріального достатку

Двометрова жаба вагою 6 тонн має ще одну жабу в роті. А ще в її пащі є проріз для монеток. За словами автора скульптури — відомого київського художника Олега Пінчука, жаба символізує «чистоту, успіх і царицю морських звірів». Щоб задумане здійснилося напевно, потрібно потерти ніс, вірніше носи, чудо-жаби й кинути в спеціальний проріз монетку або записку з бажанням. Кажуть, що жаба запам'ятовує кожне бажання: головне, щоб воно було щирим і добрим.

Адреса: парк Хрещатий, біля Музею води, недалеко від Європейської площі.

5.Фонтан бажань

Фонтан бажань — розташований на стіні готелю «Інтер Континенталь». Фонтан складається з 21 позолочених бронзових чаш, на яких зображена богиня перемоги Ніка. Кожен може прийти сюди, кинути монетку й загадати бажання.

Де знайти: Велика Житомирська, 2а.

6.Пам'ятник «сліпому» Паніковському на Прорізній вулиці

Пам'ятник «людині без паспорта», персонажу роману «Золоте теля» Ільфа і Петрова, Михайлу Паніковському стоїть в центрі міста, трохи вище місця, де за романом працював «великий сліпий». Біля скульптури загадують бажання, пов'язані з прибутком і удачею в фінансових питаннях. Доброю прикметою вважається кинути поблизу нього монетку, а ще краще покласти її на гаманець.

Де знайти: вул. Прорізна, 8.

Здійснюється все

7. Котик Пантелеймон

Бронзовий кіт стоїть на камені у сквері навпроти Золотих Воріт. Історія цієї тваринки та самого пам'ятника досить зворушлива і цікава. У скульптури є реальний прообраз — сірий персидський кіт Пантелеймон, який загинув під час пожежі у 1998 році в італійському ресторані. Пантюша, так його лагідно називали, завжди був гостинним господарем і любив перевіряти, чи зручно вмостилися гості за столиками. Але на жаль, в ресторані сталася пожежа і кіт загинув, задихнувшись від диму. Згодом в пам'ять про славну тваринку навпроти ресторану встановили пам'ятник.

Ви можете попросити у Пантелеймона все, що забажаєте, потерши його вушка, хвостик, носик. Милий котик виконає будь-яке бажання, що йде від серця.

Вікторія ГРЕБІНЬ, «Вечірній Київ»