“Нас двоє!”: як живеться батькам двійнят

“Нас двоє!”: як живеться батькам двійнят

Маленькі ліфти, вхідні двері в метро, вузький прохід між касами супермаркету – одні зі найпідступніших ворогів для мам малюків. Піднятися з дитячим візочком, наприклад, на п’ятий поверх багатоповерхівки, не загубити дітлахів по дорозі та при цьому залишатись у гарному настрої – щоденний виклик для мами. А коли малят двоє, то завдання вдвічі складніше.

«В похмурих людей двійнята не народжуються», - каже Марина Вільк, мама двійнят та засновниця громадської організації «Дитячі обійми». З 2018 року організація допомагає та підтримує батьків двійнят, а також їхніх малюків. До того, як ГО «Дитячі обійми» офіційно почало діяти в Україні, Марина створила групу у Facebook, де кожна родина, яка отримала подвійний дарунок від життя, могла б поділитись порадами, допомогти один одному та об’єднатись заради гарної справи.

«Неможливо було знайти інформацію про те, як виховувати та доглядати відразу двох дітей одного віку. Тому я створила групу «Батьки двійнят», де почалась «тусовка» мам, які спілкувались між собою та ділились смішними історіями. Сьогодні у цій групі 5,5 тисяч людей», - розповідає Марина.

Батьки двійнят - це дружня спільнота

Головне правило спільноти: жодного осуду та критики. Учасники групи підтримують дружню та теплу атмосферу, а «люди-критики» відсіюються. З часом спільнота сформувала важливу для себе місію: допомагати один одному не лише морально, а й матеріально.

«У нас є великий склад, куди люди надсилають допомогу з усієї України: від підгузок до медичного обладнання. Потім ми розсилаємо її сім’ям, які потребують допомоги, в лікарні та дитячі будинки. Також  ми створили невеликий грошовий фонд, завдяки якому можемо оперативно реагувати на запити та точково надсилати кошти. Наприклад, хлопчику з ДЦП потрібно було скласти екзамени та пройти комісію, щоб почати навчання в школі. Наша організація оплатила йому репетиторів і зараз хлопчик разом із сестричкою навчається в школі», -  ділиться засновниця організації.

Допомогу надсилають з усієї України

Марина проводить освітні семінари для батьків двійнят, запрошує професійних спікерів, а також збирає матусь на дівич-вечори. У мам зрідка випадають святкові дні, тому вечір, коли можна гарно вдягнутись та провести час з однодумцями – це важливий відпочинок після роботи та догляду за дітьми.

«На одному з дівич-вечорів ми встановили Рекорд України  «Наймасовіший дівич-вечір мам двійнят»». Це був четвертий рекорд, який випав на долю нашому товариству», - згадує Марина.

Сьогодні громадська організація «Дитячі обійми» є Всеукраїнською організацією, яка активно займається волонтерством та благодійництвом: допомагає лікарням збирати кошти на медичне обладнання для недоношених діток, розвозить речі та продукти у дитбудинки, допомагає мамам та діткам, які опинились у складних життєвих обставинах. 

«Мама-сирота з двійнятами на руках, без житла та грошей на проживання. За кілька місяців ми змогли купити їй будинок та досі допомагаємо матеріально. Є життєві історії, коли в мами народжуються двоє дітей з вадами. До нас зверталась жінка, яка просила візок з перегородкою, адже дитина з епілепсією може налякати дитину з ДЦП під час епілептичного нападу. Це історії, котрі чатують на нас кожного дня», - ділиться Марина Вільк.

Щоб підняти завісу та розказати про будні двійнят трохи більше, Марина Вільк зібрала частинки різних життєвих подій в книжку «Близнюки та двійнята. Невигадані історії».

«Книжка несе в собі 3 важливі місії. Перше: мама завжди найкраща для своєї дитини. Неважливо, що говорять, вона все одно найкраща. Друге: мама не одна. Нас ціла «банда», яка підтримає. І третє: іронія та почуття гумору – наше все».

Катерина Шоботенко, «Вечірній Київ»