Свічки і яблука: тисячі киян прийшли до Музею Голодомору пом’янути невинних жертв

Свічки і яблука: тисячі киян прийшли до Музею Голодомору пом’янути невинних жертв

З ранку і до пізнього вечора тисячі киян приходили до пам’ятників Голодомору на Михайлівській площі та до Меморіалу жертв Голодомору у парку Вічної слави, щоб запалити лампадки, покласти квіти, яблучка, колоски чи окрайці хліба.

Пом’янути жертв приходили політики, служби за упокій правили священники різних конфесій – українці не забули мільйони людей убитих голодом.

Меморіал жертв Голодомору у Києві, скульптура дівчинки «Гірка пам’ять дитинства»
Увечері біля Меморіалу жертв Голодомору 

Коли сутеніло, то скульптура дівчинки «Гірка пам’ять дитинства» наче пливла у вогнях від лампадок. Батьки приводили маленьких дітей, щоб ті поклали до зворушливого пам'ятника яблучко, і обережно поставили свічечку.

Пам'ять жертв Голодомору
Кияни прийшли з дітьми пом'янути жертв Голодомору

Цьогоріч через карантин вперше був обмежний вхід у Національний музей Голодомору. Тож, щоб показати свідчення чоловіків та жінок, які в дитинстві пережили Голодомор 1932-1933 років, на вулиці встановили екран. Люди, які практично все життя мовчали про голод розповідали страшні історії, про те, як вижили, і про тих, кому це не вдалося.

Лампадки і колоски — символи невинних душ, які загинули у Голодомор
Лампадки і колоски — символи невинних душ

Також сьогодні у вікнах своїх осель українці запалювали свічки у пам'ять про жертв Голодомору, який зачепив практично кожну українську родину. 

Пам'ять про Голодомор
Пам'ять про Голодомор

Радянська влада зробила все можливе, щоб приховати наслідки свого злочину. Тому й досі відкрите питання кількості людських втрат України від Голодомору. Історики говорять, що йдеться від 4 до 7 мільйонів людей. Українці вимирали сім’ями і селами…

Нагадаємо, у столиці показують найвідомішу виставку про Голодомор, також до музею передали унікальний історичний експонат. Крім того, в мережу виклали родинних історій про Голодомор, а студенти Української академії лідерства приготували та розмістили на сайті страви, якими харчувалися українці у голодні роки.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»