Як у Швейцарії: в Україні вперше випустили вертикальну банкноту

Над створенням дизайну сувенірної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук
Над створенням дизайну сувенірної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук

Першу вертикальну сувенірну банкноту присвятили космонавту незалежної України Леонідові Каденюку. 

26 листопада Національний банк випустив сувенірну банкноту з портретом першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. Це перша банкнота з вертикальним дизайном.

«В центрі банкноти на лицьовому боці – зображення космонавта з надписом «Перший космонавт України», логотип космічного агентства, стилізоване зображення рослини та зображення космічного корабля. Основне зображення зворотного боку – космічний корабель «Колумбія» на тлі планет сонячної системи; над ним написи THE FIRST ASTRONAUT OF UKRAINE», - повідомили у пресслужбі НБУ.

Банкнота виготовлена на папері з водяним знаком. Над створенням дизайну сувенірної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Купюру випустили накладом 50 тисяч штук, із яких 40 тисяч – у сувенірному упакуванні. Її можна придбати через онлайн-замовлення у пунктах продажу Нацбанку та банків-дистриб’юторів.

Довідково:

Леонід Каденюк 1997 року здійснив політ на американському космічному шатлі «Колумбія» (місія STS-87) у складі міжнародного екіпажу. Український космонавт-дослідник виконав широкий спектр робіт у рамках спільного українсько-американського експерименту, завданням якого було дослідження впливу мікрогравітації на ріст і розвиток вищих рослин.

Олена ПЕТРИШИН, «Вечірній Київ»