Українська поліція випробовує на собі електрошокери

Українська поліція випробовує на собі електрошокери

11 листопада Кабмін погодив законопроєкт про те, щоб розширити перелік осіб та ситуацій, коли поліцейський може застосовувати електрошокер.


Однак думки щодо експериментального переходу поділилися: одні вважають, що електрошокери є більш безпечними й менш летальними, ніж травматична зброя. Інші наголошують про смертельно небезпечні наслідки для деяких категорій людей: переважно із з супутніми хворобами та вторинними травмами.
"Вечірка" вирішила дізнатись, як нині поліцейським працюється з цією технікою.


Начальник Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Євгеній Жуков запевняє, що Кожний, хто матиме у своєму озброєнні електрошокер, спочатку пройде спеціальне навчання, а також обов'язково випробує його дію на собі. Це допоможе патрульному краще зрозуміти його дію на практиці, а також відчути те, що буде відчувати особа, щодо якої він його планує використати.


"Електрошокер менш шкідливий для здоров’я, ніж більшість інших спецзасобів. Струм має слабшу травматичну дію, аніж гумовий кийок чи газовий балончик. Звісно, електрошокер не замінює вогнепальну зброю в випадках з найвищим ризиком небезпеки для життя поліцейського та інших осіб", - розповідає Євгеній Жуков.


Голова патрульної поліції продемонстрував на відео, як застосовується така зброя. 
Медики підтримують думку про те, що електрошокери не можуть призвести до серйозних порушень у роботі кардіостимуляторів, а сам принцип пристрою спрямовано на скорочення скелетних, а не серцевих м'язів. Як повідомляють у Нацполіції, минулого року електрошоковий пристрій також перевірили в МОЗ.


Зараз в Україні електрошокер можна використовувати тільки у випадку нападу на поліцейського, іншу особу та/або об’єкт, що перебуває під охороною, і для відбиття нападу тварини, що загрожують життю чи здоров’ю людей, зокрема поліцейського.
Нагадаємо, влітку нинішнього року Національна поліція закупила 200 американських електрошокерів Taser X2.