Як зміниться популярний сквер у центрі столиці
23 листопада розпочалися підготовчі роботи з реконструкції Скверу Київських Інтелігентів в рамках проєкту Громадського бюджету №1082. Спочатку екопарк з впровадженням енергозберігаючих технологій та інноваційних екосистем було заплановано облаштувати на проспекті Перемоги, зрештою місцем реалізації обрали Сквер інтелігентів. Згідно з описом проєкту, кошторис становить 1,64 мільйона гривень.
"Оновлений сквер отримаємо вже до кінця цього року, за що безмежно вдячний Всеукраїнській організації «Зміни», ГО «Андріївсько - Пейзажна ініціатива», архітекторам з ТОВ «Ти», кав'ярні Orthodox. Books/Coffee/Illustration, а також місцевим жителям, ідеї яких дали основу для роботи проектувальників!", - повідомив голова Шевченківської РДА Олег Гаряга.
Сквер київських інтелігентів розташований на перетині вулиць Гончара і Велика Житомирська. Він був заснований 2013 року з ініціативи мешканців, які вберегли ділянку від незаконної забудови. У сквері встановлено скульптури Костянтина Скритуцького, які зображають чотирьох птахів – горобця, крука, сови та рибалочки (зимородка).
Робота над проєктом розпочалася на початку липня 2020 року з дослідження, яке складалося з експертного аналізу від архітекторів, ландшафтних архітекторів, соціологів та з активним залученням понад 300 місцевих жителів. Архітектори з ТОВ «Ти» керувалися принципами сталого проектування – ефективне використання існуючих ресурсів й обов’язкове прийняття до уваги думки користувачів скверу, а саме місцевих жителів, на всіх етапах роботи.
Проєкт з реконструкції зробить локацію комфортною та безпечною для відвідувачів.
ЗОНУВАННЯ
Вхідна зона, зона дитячого майданчика, спортивна зона, зона виставки і кав'ярні, зона тихого відпочинку, також планується роботи з реконструкції частин вулиць Гончара і Велика Житомирська в межах скверу.
РОЗПЛАНУВАННЯ ДОРІЖОК
Тут все лишається майже без змін, але додається центральний вхід і на основі аналізу транзитів оптимізується розпланування існуючих доріжок. Загальна площа мощення не збільшується, а навіть зменшується за рахунок розбору мощення, яке не використовується. Частина історичної «брекчії» (зцементовані уламки каменю) частково розбирається і використовується повторно, так само як і бетонні плити. Весь сквер запроектований в одному рівні, для забезпечення максимальної доступності території, а на перехресті заплановані пониження і тактильна плитка.
ЕЛЕМЕНТИ ВУЛИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ
Сквер наповнюється новими лавами, урнами і ліхтарями і тут з'явиться велопаркінг. Передбачається встановлення камер спостереження і тривожної кнопки. Партнери проєкту з Агентів Змін встановлять в сквері дві лави із переробленого пластику з зібраних кришечок від пластикових пляшок.
СПОРТИВНА ЗОНА
Вона переноситься в інше місце, а старі радянські елементи демонтуються, встановлюються нові і розширюється їх асортимент.
ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК
Він буде у виконаний у природному стилі, більшість елементів підлягає реставрації і також додається кілька нових елементів.
КАВ'ЯРНЯ І ВИСТАВКОВА ЗОНА
Тепер відвідувачі не будуть падати зі стільців і псувати газон – майданчик перед кав'ярнею стене просторніше, завдяки гравійній засипці, також буде влаштована гравійна доріжка навколо виставочних стендів.
ОЗЕЛЕНЕННЯ
Це основа скверу. Всі здорові дерева і кущі залишаються, деякі з них бережно переносяться в заплановані місця, а на весні буде оновлений газон.
Нагадаємо, у Голосіївському районі облаштують новий сквер
Марія Катаєва, візуалізація Олега Гаряги