Як відомі медійники популяризують спорт та фізкультуру для дітей

Як відомі медійники популяризують спорт та фізкультуру для дітей

Марія Павлічук  - колишня продюсерка Нового каналу, яка протягом восьми років створювала відомі українські розважальні шоу «Підйом» та «Ревізор». Сьогодні Марія – директорка та співзасновниця громадської організації JuniorZ, що займається розвитком спортивного руху серед дітей та молоді.

«Рух JuniorZ ми заснували разом із Олександром Педаном. Коли в Саші Педана народився син, а я була вагітною, ми вирішили створити проєкт, який би розповідав дітям, що займатись спортом – це кльово, круто і цікаво», - розповідає Марія про заснування організації.

Біля витоків спортивного руху був і Андрій Боляк, президент федерації чирлідингу.

«Ціль нашого проекту не змушувати дітей займатись спортом, а показати різні варіанти цікавої фізкультури. Ми намагаємось бути на одній хвилі зі школярами, завдяки цьому краще розуміємо, що їм цікаво», - розкриває цінності спортивного руху Марія. 

JuniorZ - є Всеукраїнською громадською організацією, яка презентує різні види спорту в містах. Спільно з міською владою столиці новинки впроваджують  на уроках фізкультури. 

«Київ – це величезне місто. Тому ми проводимо презентації по районах. Ми вже були кілька разів у Дніпровському районі, де зараз проводять тендер для закупівлі сучасного спортивного спорядження. Наша команда радіє, адже це реальний результат. Другий – Оболонський район. В школах цього району вже закуплений інвентар, тому у 2020 навчальному році школярі вже займались новими видами спорту», - ділиться директорка організації.

JuniorZ популяризує різні види спорту. Наприклад, у петанк підходить для діток з особливими освітніми потребами. Також вони не роблять поділу на дівчат та хлопців: грати можуть всі.

 

«Початок карантину був складний для всіх. Ми відразу зрозуміли, що маємо допомогти і вчителям фізкультури і школярам у новому форматі проведення уроків, тому наша команда створила YouTube-канал, куди почала викладати відео-уроки від вчителів і для вчителів», - розповідає Марія. 

YouTube-канал відео-уроків фізкультури.

Катерина ШОБОТЕНКО, «Вечірній Київ»