У Києві проведуть аудіовиставу про людей та події в Бабиному Ярі

У Києві проведуть аудіовиставу про людей та події в Бабиному Ярі

28 та 29 листопада всіх охочих запрошують на аудіовиставу “29/9” про події в Бабиному Ярі. Вистава заснована на реальних подіях і розказує про долю десятків тисяч людей, які йшли на смерть до Бабиного Яру 29 вересня 1941 року.  Вистава заснована на реальних подіях і розповідає про долю десятків тисяч людей, які йшли на смерть до Бабиного Яру 29 вересня 1941 року. Прямуючи вулицею Юрія Іллєнка та алеями меморіального парку «Бабин Яр» до станції метро «Дорогожичі», ви почуєте історії тих, хто вижив, і тих, хто загинув. 

Кожне переміщення між точками маршруту супроводжується розповіддю про події, що відбулися цього фатального дня у світі. Це фрагменти щоденників людей з різних куточків світу та новинні замітки у пресі від 29 вересня 1941 року. Таким чином трагедія Бабиного Яру вплетена у масштабну трагедію Другої світової війни.

В аудіовиставі використовується технологія AR. Картини минулого з'являються у доповненій реальності. Сучасні вулиці й парк змінюються, і ви бачите Київ вересня 1941-го. І хоча сучасні технології не можуть замінити реальність, але вони дозволяють  доторкнутися до трагедії та зробити ще один крок назустріч тому, щоб перетворити Бабин Яр з місця забуття на місце пам'яті. Це початок тривалої подорожі у болісну історію, кінцем якої є осмислення сьогодення. 

Аудіовистава призначена для індивідуального прослуховування. Додаток доступний у трьох мовних версіях: українською, англійською і російською.

Як взяти участь: 

  • Завантажуйте мобільний додаток з аудіовиставою «29/09» на IOS чи Android 
  • Одягайтеся тепліше, зарядіть мобільні телефон і не забудьте навушники.
  • Початок вистави - вул.Іллєнка 83А (ріг вул.Іллєнка і Дорогожицької), біля пам'ятника “Дорога Смерті”. Закінчення - біля м.Дорогожичі. Тривалість 55 хвилин. У творі описуються сцени жорстокості, тож вікове обмеження 18+.
  • У ці вихідні з 12.00 до 16.00 по закінченню аудіовистави (біля м.Дорогожичі) всіх, хто матиме завантажений додаток та відмітить геолокацію BABYN YAR Holocaust Memorial Center у соцмережах, пригостять гарячими напоями.

Аудіовистава «29/09» – проєкт Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр», який мовою сучасних технологій розповідає про трагедію Бабиного Яру, допомагає віднайти втрачені зв'язки з подіями минулого заради того, щоб подібна трагедія ніколи знову не повторилася. Додаток розроблений спільно з креативною студією «Історія майбутнього».

Науковці Меморіального центру «Бабин Яр» встановили точні місця розстрілу 33771 єврея у 1941 році та відтворили втрачений ландшафт Бабиного Яру у 3D.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»