У столиці від коронавірусу найбільше помирають хворі у віці за 65 років

 У столиці від коронавірусу найбільше помирають хворі у віці за 65 років

У столиці від коронавірусу найбільше помирають хворі на коронавірус у віці за 65 років.

«За статистикою, найбільше помирають люди у віці за 65 років – 71 відсоток. А також у віці 50-65 років – 23 відсотки. Це, в основному, пацієнти, що мають супутні патології: цукровий діабет, ожиріння, хвороби серця. У них вірус викликає ускладнення. Загалом за період пандемії в столиці померли 496 жінок та 647 чоловіків», – сказав мер столиці Віталій Кличко.

За словами мера, лікарі зазначають, що серед тих, у кого внаслідок хвороби виникають ускладнення, і люди, які пізно звертаються за медичною допомогою.

«Не в лікарню, а навіть до сімейного лікаря чимало людей звертаються тільки на 7-8 день після перших симптомів захворювання. Тим самим втрачають дорогоцінний час. Перш за все, при перших симптомах коронавірусу треба поінформувати свого сімейного лікаря. Сімейний лікар повинен опитати пацієнта і, за наявності симптомів Covid-19, направити до нього мобільну бригаду, яка візьме зразки на ПЛР-тест», – зазначив  Віталій Кличко.

Він підкреслив, що лікарі закликають не займатися самолікуванням і не вживати ліків, що не застосовують при вірусному захворюванні. І продемонстрував відеозвернення лікаря-пульмонолога, завідувачки інфекційним відділенням Київської міської клінічної лікарні № 17 Світлани Гук.

Нагадаємо, підтверджених випадків захворювання на коронавірус вже 60 218.

Підготувала Наталка Марків