Українські підлітки "підсіли" на електронні сигарети

Українські підлітки "підсіли" на електронні сигарети

В Україні триває національна інформаційна кампанія «Безпечного куріння не існує».

Громадська організація «Життя» у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України закликають  відмовитися від будь-якого куріння вже сьогодні заради здорового майбутнього прийдешніх поколінь.

«В умовах пандемії COVID-19 відмова від тютюну набуває особливого значення, адже курці мають більше шансів заразитися коронавірусом, бо частіше торкаються обличчя і беруть до рота сигарети. Крім того, куріння ослаблює легені та зменшує здатність організму протистояти вірусу, може збільшувати ризики ускладнень при захворюванні на COVID-19 та знижувати ефективність лікування, зокрема, інтенсивної терапії», - наголошують у ГО «Життя».

Згідно з даними останнього опитування Київського міжнародного інституту соціології, поширеність куріння електронних сигарет і тютюнових виробів електричного нагрівання у 2020 році значно зросла у порівнянні з минулим роком. Це відбулося через відсутність законодавчого регулювання реклами і продажу ТВЕН та пристроїв для їх куріння.

Придбати електронні засоби для куріння в Інтернеті можуть навіть неповнолітні, обираючи з-поміж понад 1800 смаків — з ягодами, фруктами та навіть фісташковим морозивом, солодкою ватою або чізкейком. Як результат - кожен 5-тий підліток в Україні є споживачем електронних сигарет.

Найкращий вихід - не починати курити, адже безпечного куріння не існує!

Підготувала Наталка Марків