Де у Києві чисте повітря: названо п’ять місць

Де у Києві чисте повітря: названо п’ять місць

У Києві майже кожен день фіксують високий рівень забрудненості повітря небезпечними для здоров’я речовинами. Велика кількість автотранспорту та діяльність підприємств часто виводять українську столицю на перші місця в рейтингах найбрудніших міст світу.

Але не все так погано. У Києві є екологічно чисті місця. Голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий склав ТОП-5 локацій, де майже завжди чисте повітря.

  • Теремки. Спальний мікрорайон на околицях Голосієва славиться своїми «зеленими легенями». Поруч - величезний ліс, ВДНГ, парк «Феофанія» та Національний музей архітектури та побуту. Тому тут порівняно чисто.
  • Гідропарк. Величезна зелена зона посеред Дніпра завжди характеризується низьким рівнем забрудненості повітря. У щомісячних звітах Центральна геофізичної обсерваторії імені Срезневського Гідропарк традиційно вважається найчистішою локацією міста. Воно й не дивно - тут немає житлової та промислової забудови, всюди рекреаційні зони з пляжами.
  • Троєщина. Попри значну житлову забудову вважається однією з найчистіших локацій столиці. Близькість до Дніпра та Броварських лісів роблять свою справу. В останні роки тут облаштували десяток парків. Залишилося тільки збудувати метро, бо величезний потік транспорту з Троєщини забруднює сусідні райони міста.
  • Виноградар. Цей масив на півночі міста відомий великою кількістю лісів та парків. Традиційно, він один з найчистіших в Києві. Проте, останніми роками тут ведеться будівництво нових спальних районів та ТРЦ, а кількість зелених зон неухильно зменшується. Існує небезпека, що після добудови двох станцій метро девелопери захочуть звести тут велику кількість ЖК.
  • Пуща-Водиця. Це не тільки легендарний ліс в Оболонському районі, а й мікрорайон, де проживають люди. Тут немає висотної забудови, промислових підприємств, тому стан повітря чудовий.
     

Раніше Костянтин Яловий назвав ТОП-5 локацій, де завжди високі показники формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу та інших небезпечних речовин, що забруднюють столичне повітря.

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»