Завтра киян без масок почнуть штрафувати

Завтра киян без масок почнуть штрафувати

Правоохоронці, які фіксували чисельні порушення маскового режиму в київській підземці, відзавтра матимуть право штрафувати недобросовісних пасажирів.

У суботу, 21 листопада, набирають чинності зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби.

Згідно із законом, штрафуватимуть за «перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно».

Розмір штрафу становитиме від 170 до 255 гривень. Гроші з «COVID-дисидентів» можуть стягуватися на місці вчинення порушення за допомогою безготівкових платіжних пристроїв. Штрафи виписуватимуть поліцейські, уповноважені представники місцевої влади, а також співробітники Державної санітарно-епідеміологічної служби.

Тим часом у Києві зростає кількість заражених коронавірусом. За минулу добу виявили ще 1391 хворого на COVID-19. Від початку пандемії коронавірус забрав життя 1080 киян.

Олександр Галух, фото Михайла Марківа