Київські рятувальники провели «спецоперацію» в метро

Київські рятувальники провели «спецоперацію»  в метро

19 листопада на станції Київського метрополітену "Площа Льва Толстого" столичні рятувальники провели нічні пожежно-тактичні навчання, аби відпрацювати дії працівників метрополітену, аварійних служб, підрозділів Головного управління ДСНС України у м. Києві у разі виникнення пожежі на станції.

За тактичним задумом навчань пожежа виникла у 2-му вагоні поїзда, який зупинився на станції "Площа Льва Толстого" по другій колії. Пожежу виявляє черговий по станції, який знаходиться в цей час на платформі.

Працівники метрополітену повідомили оперативно-координаційний центр Головного управління ДСНС України у м. Києві про виникнення пожежі. Диспетчер поїзний зупинив рух поїздів на лінії. В цей час черговий по станції організовує евакуацію пасажирів та закриття станції на вхід. Далі зустріли пожежно-рятувальні підрозділи ГУ ДСНС України у м. Києві. Диспетчер служби електропостачання зняв напругу з контактної рейки та повідомив про пожежу в "Київенерго". Черговий по станції видав працівникам метрополітену протигази, щоб вони теж гасили пожежу.

У ході навчань рятувальники спільно з працівниками метрополітену відпрацювали дії з проведення розвідки на станції та в тунелях метрополітену, пошуково-рятувальних робіт, залучення необхідних сил і засобів для гасіння пожежі та недопущення її поширення в метрополітені. Також рятувальники нагадали працівникам метро, як діяти при виявленні вибухонебезпечних предметів. Такі навчання систематично проходять усі рятувальники Київського гарнізону на кожній зі станцій столичної підземки.

У навчаннях від Головного управління ДСНС України у м. Києві брали участь 13 одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки та близько 60 чоловік особового складу.

Марія Катаєва, фото Головного управління ДНС у м. Києві