Традиційні Київські музичні прем’єри відбудуться попри карантин

Традиційні Київські музичні прем’єри відбудуться попри карантин

Щорічний міжнародний фестиваль «Київські музичні прем’єри» пройде у столиці з 24-27 листопада.

Заснований за ініціативи Національної спілки композиторів та Національної музичної академії ім. Петра Чайковського, цей захід поводиться наприкінці листопада, та об’єднує багатьох сучасних українських композиторів, музикантів, мистецтвознавців та шанувальників сучасної класичної музики.

Мета проведення фестивалю – знайомство українських слухачів із основними тенденціями розвитку сучасного музичного мистецтва в Україні і в світі.

У програмах концертів фестивалю звучатимуть твори видатних сучасних українських композиторів, зокрема Валентина Сильвестрова, Лесі Дичко, Євгена Станковича, Віктора Степурка, а також молодих талановитих українських композиторів, чиї твори будуть представлені на розсуд публіки уперше.

Головними подіями цьогорічних заходів стануть: концерт до 275-річчя від дня народження геніального українського композитора епохи бароко Максима Березовського, а також ювілейний вечір присвячений сучасному композиторові Ігорю Щербакову та музикознавцю Йожефу Ерміню.

На завершення фестивалю 27 листопада відбудеться концерт «Затули мене крилом» на вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Концерти відбуватимуться у приміщенні Великої концертної студії Будинку звукозапису Українського радіо, а також транслюватимуться онлайн на сторінці заходу у Facebook.

Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»