Під снігом у Києві зацвів «чарівний горіх»

Під снігом у Києві зацвів «чарівний горіх»

Колекція рослин «великого» київського ботанічного саду вражає дивовижними формами і назвами. Так, зараз на печерських пагорбах зацвів «чарівний горіх» - наукова назва гамамеліс віргінський. 

«Холодне осіннє повітря сприяє початку цвітіння гамамеліса віргінського, в сонячний день пізньої осені відчутний запах його витончених пелюсток з ароматом лимона. Перший сніг підкреслює шарм цих незвичних в наших садах північноамериканських рослин, - повідомили у ботсаду.

Гамамеліс має цінні лікарські властивості, тому в Європі його часто висаджують у «аптекарських городах». У складі косметичних засобів гамамеліс пом'якшує поверхневий шар шкіри, сприяє стяганню розширених пор, завдяки антибактеріальним властивостям, перешкоджає появі запалень.

Цікаво, що в Північній Америці, звідки рослина «родом» її називають «відьмина ліщина» або «відьмин горіх». А все тому, що зарості нагадують ліщину, а прикметник «відьмин» рослина, мабуть, отримала за те, що цвіте пізно восени, а плоди достигають через зиму до  літа.

«Тут, у Північній Америці, ми називаємо  цю рослину - «Відьмина ліщина». Ваша виглядає дуже красиво!», - написав Ken Polzin Jr. Зі штату Вісконсинг, США, який «вподобав» опубліковані ботсадом фотографії.

Наталка Марків, фото OlgaPokkhylchenko