Кияни побачать українську антиутопію та секрети Мони Лізи

Кияни побачать українську антиутопію та секрети Мони Лізи

Традиційно в четвер на широкі екрани виходять кіноновинки. Цього тижня дивимося фільм, знятий за п'єсою Олега Сенцова, дослідження історії Джоконди да Вінчі, комедію про батька й дітлахів, напружені історії в літаку та аквапарку. 


Іронічна антиутопія «Номери»

В основі фільму лежить п’єса «Номери», що була написана Олегом Сенцовим ще до ув’язнення, у 2011 році. Це розповідь про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та отримати свободу. У світі Номерів все підпорядковується суворій системі й верховному правителю – Нулю. Десять героїв вже звикли бігти по колу  робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості вибирати, як жити й кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їх закони. Номери відмовляються від старої системи, але чи буде нова краща за попередню?


Трилер «Лінія горизонту»

Джексон і Сара колись були разом. Хоч вони й воліли б одне одного ніколи більше не бачити, але доведеться провести деякий час разом. Їх запросили на весілля спільні друзі. Церемонія відбудеться на віддаленому тропічному острові. Аби дістатися туди, колишні закохані опиняються удвох на борту літака, що летить над Індійським океаном. Окрім них у літаку лише пілот. Під час польоту у нього трапляється серцевий напад. Тепер шанси Сари та Джексона на виживання залежать від того, наскільки злагоджено вони діятимуть аби врятуватися.


Документальна картина «4 обличчя Мони Лізи»

Унікальне дослідження ідентичності портрета - вперше в історії кінематографа. Особистість і творчість да Вінчі досі оповиті безліччю загадок. Одна з них - хто насправді став прототипом найвідомішою його картини, «Джоконди»? Чотири жінки, чотири дивовижні історії - хто з них надихнув Леонардо? На глядачів чекає надихаюча художня подорож по італійському Ренесансу і чотирьом містам, де жили прототипи Джоконди: Флоренції, Мілану, Урбіно і, нарешті, регіону Базіліката, де знаходиться невідома могила самої Мони Лізи.


Комедійний фільм жахів «Пункт призначення. Аквапарк» 

Випускники середньої школи містечка Валлей Хілс вирішують у місцевому аквапарку відсвяткувати закінчення іспитів. Все відбуватиметься як і на більшості подібних вечірок – алкоголь, секс та наркотики. Розкуті хлопці та дівчата почувають себе у цілковитій безпеці, а даремно. Якось у 80-х у цьому аквапарку відбулася трагедія, загинули відпочивальники. Хтось вважає це нещасним випадком, інші ж досі у страху, бо винуватця так і не знайшли.


Комедія «Не всі вдома» 

Ізабель (Ор Аттика) вивчає право, а ще вона намагається бути ідеальною мамою для чотирьох дітей та дружиною для Антуана (Франк Дюбоск). Антуан саме отримав підвищення на роботі. Тепер він директор по персоналу найбільшого магазину в місті. Не встигнувши як належить порадіти за свого коханого, Ізабель вирушає у 10-денну відпустку разом зі своєю сестрою. Чоловік давно казав їй, що її життя – це суцільний відпочинок і він мріяв би опинитися на її місці. Жінка залюбки надає Антуану таку нагоду. Тепер його життя наповнюють енергією два невичерпних джерела – робота потребує зосередженості та уваги, а також діти (а це і підлітки, і немовлята) не дають сумувати.

Нагадаємо, знакові документальні фільми України виклали онлайн