Напередодні річниці Революції Гідності правоохоронці влаштували обшуки в музеї

Напередодні річниці Революції Гідності правоохоронці влаштували обшуки в музеї

Сьогодні, 19 листопада, напередодні 7-ї річниці Революції Гідності, до Національного музею Революції Гідності прийшли із обшуками співробітники Слідчого управління відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності.

"Вечірній Київ" зв'язався із керівництвом Національного музею Революції Гідності, які підтвердили цей факт. За їхніми словами, обшук триває обшук у 3-х місцях: Музеї Майдану, в центральному офісі та у власній квартирі директора музею Ігоря Пошивайла.

Співробітники повідомляють, що слідча група проводить обшук, перевіряючи всі документи на будівництво музею. Перевірка пов’язана із документами на будівництво музею. 

У Службі безпеки України зазначили, що слідчі підозрюють посадовців меморіального комплексу у розкраданні коштів, виділених на реконструкцію об’єкта:

"Задокументовано, що керівництво Музею уклало договори на майже 150 мільйонів гривень на роботи із реконструкції та благоустрою об’єктів меморіального комплексу. Підрядникам був перехований аванс у розмірі 80% від суми договору, що склало 111 млн грн".

Однак правоохоронці з’ясували, що у встановлені угодами терміни роботи фактично не проводились. Натомість більшість отриманих підрядником бюджетних коштів було витрачено не на цілі, які прописані у відповідних договорах.

Нагадаємо, що Музей створено за ініціативою громадськості у 2016 році як згадка про події та учасників Революції Гідності 2013-2014 років. Ініціативна група розробила концепцію Музею, збирала артефакти та свідчення, забезпечувала їх збереження, а також проводила дослідження та популяризацію об’єктів, предметів і місць, пов’язаних з Революцією гідності.