Чи збудують скандальний готель на Андріївському узвозі: позиція сторін

Чи збудують скандальний готель на Андріївському узвозі: позиція сторін

Будівництво скандального готельного комплексу в історичній частині Києва то припиняють, то відновлюють. Тим часом триває юридичне протистояння в суді — забудовник намагається за допомогою суддівських рішень продовжити скандальну забудову. У ситуації розбиралися журналісти «ВК».


Ця історія бере початок від жовтня 2005 року. Саме тоді «Київрада» передала ПП «МАРКОН» в оренду упродовж 15 років земельну ділянку на Андріївському узвозі. Компанія збиралася збудувати тут фешенебельний готель із паркінгом «Mercure Andreyevskiy». До слова, фірма заснована колишнім столичним податківцем Валерієм Павлюком.


У 2008 році забудовник представив на розгляд влади та громадськості ескізний проєкт будівництва комплексу, який так і не затвердили. Забудовник так і не погодивши проєкт, почав діяти самовільно — і для початку знищив близько сотні вікових дерев на Замковій горі для розчищення території майбутнього готелю.
Оскільки Замкова гора — пам'ятка національного значення, в ситуацію втрутилось Міністерство культури. І добилося заборони проведення будь-яких будівельних робіт на історичному місці. ПП «МАРКОН» довелося відступити.

(Фото з первісного проекту ПП "Маркон")
«Пан Павлюк фінансово не потягнув запланований проєкт — він, навіть, в держави гроші просив на реалізацію. Наразі невідомо де він і що, але до будівництва вже не має ніякого відношення», - повідомляє член Головної ради Українського товариства охорони пам'яток, співзасновник ГО «Громада Андріївський Узвіз» Віталій Білецький


Та нині плани із будівництва готелю за адресою Андрієвський узвіз 14-16 виношує інша фірма - «KADORR Group», власником якої є одеський мільйонер сирійського походження Аднан Киван. Саме з ним та його компанією кияни та столична влада ведуть боротьбу за збереження Андріївського узвозу.


«Суто з технічної та правової точки зору – будівлі не буде! Банально, але, навіть підключити готель не має до чого! Це не тільки цього проєкту стосується, а всієї території узвозу. Спитайте в музею Булгакова, наприклад. Вони скажуть, що це досить проблематичне існування.
Ми неодноразово казали «KADORR Group», що вони не зможуть обслуговувати готель так, як він цього потребуватиме. Натомість компанія представила свою команду архітекторів, які презентували проєкт. Але те, що вони «намалювали» не відповідає територіальним реаліям: вулиця пішохідна, складна – не заїдете, не виїдете» - доповнює Віталій Білецький.


За словами активістів, зведення готелю на Андріївському узвозі призводить до зсувів, руйнування вулиці, пошкодження музею Булгакова і житлових будинків, що розташовані неподалік. 
На боці мешканців Андріївського узвозу виступила і столична влада — Департамент держархбудконтролю КМДА видав приписи та наказ, якими заборонялось здійснення будівництва.


Проте компанія-забудовник почала шукати обхідні шляхи за допомогою представників української Феміди та 20 жовтня цього року Шостий апеляційний адміністративний суд Києва скасував наказ Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю та дозволив будівництво готельного комплексу на Андріївському узвозі.
Ця постанова обурила громадськість. Не залишився осторонь ситуації й мер столиці Віталій Кличко.


«Хочу повідомити, що КМДА оскаржує рішення Київського апеляційного адмінсуду, яке фактично відновлює дозвіл на будівельні роботи на Андріївському узвозі, 14-16. Наголошую, що жодне рішення суду в столиці не було та не буде підставою для будівництва в історичних зонах Києва, особливо — на Андріївському узвозі!», - заявив столичний міський голова.


Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю повідомив «Вечірньому Києву», що вони не погоджуються із постановою суду. Відповідно до цього вже подали касаційну скаргу до Верховного Суду. І будуть робити все залежне, щоб зупинити будівництво.


Нагадаємо, що Андріївський узвіз є пам'яткою містобудування місцевого і національного значення з 2012 року (разом з Замковою горою). Вся вулиця як об'єкт всесвітньої спадщини перебуває під захистом ЮНЕСКО.