Як виглядав Бабин Яр у Києві в 1941 році: презентували тривимірну модель

Як виглядав Бабин Яр у Києві в 1941 році: презентували тривимірну модель

Науковці Меморіального центру «Бабин Яр» встановили точні місця розстрілу 33771 єврея у 1941 році та відтворили втрачений ландшафт Бабиного Яру у 3D.

Виявилося, що основним місцем розстрілу 29-30 вересня 1941 року став великий західний відріг Бабиного Яру (зараз це місце перетинає сучасна вулиця Олени Теліги), а також, цілком імовірно, дно основного русла Бабиного Яру, неподалік стику із західним відрогом.
Дослідження тривало півтора року. Над дослідженням працювали історик-дослідник, колишній співробітник відділу військових злочинів поліції Лондона Мартін Дін, а також старший радник з історичних питань Меморіального центру Олександр Круглов.

А спеціалісти Центру Просторових Технологій під керівництвом Максима Рохманійко реконструювали природний ландшафт урочища станом на 1940-і роки і створили цифрову 3D-модель Бабиного Яру. Для створення 3D-моделі використовували топографічні зйомки 1924, 1953, 1968 та 2008 років, аерофотозйомки 1939 та 1943 років, супутникові знімки та фотографії місцевості, зроблені у різні періоди на території Бабиного Яру, починаючи з 1930 року.

Від ландшафту довоєнного Бабиного Яру залишилося дуже мало. Його заливали цегляною пульпою, засипали, вирівнювали і забудовували. Архітектори співставили просторові елементи з мап та аерофотозйомки з реальними об’єктами – деревами, електричними стовпами, будинками, схилами яру, які були зафіксовані на фото. До уваги бралося навіть положення сонця на небосхилі.

Реконструйована 3D-модель Бабиного Яру 1941 року 
Статті Мартіна Діна і Олександра Круглова про місця розстрілів та карта
Засідання Наукової ради Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, де були представлені результати дослідження

Нагадаємо, Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» у Києві презентував дослідницькі проєкти

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»