Будівлі у столиці підсвітять фіолетовим на підтримку «діток-нетерплячок»

Будівлі у столиці підсвітять фіолетовим на підтримку «діток-нетерплячок»

Сьогодні, 17 листопада, відзначають Всесвітній день передчасно народженої дитини.

Щоб привернути увагу киян до боротьби, у яку з першого моменту життя вступають маленькі дітки, у столиці увечері фіолетовим кольором підсвітять Пішохідний міст та ТРЦ Гулівер.

У пологових будинках столиці кожного року виходжують майже 2 тисячі «нетерплячок», так ніжно називають діток, народжених передчасно.  У 2020 таких маленьких киян вже з’явилося на світ уже більше 1500.

Малюки потребують особливого догляду, інтенсивного лікування та професійної роботи лікарів.

 «Сьогодні численні організації та окремі особи з більш ніж 100 країн світу об'єднують зусилля у здійсненні заходів, спрямованих на акцентування та вирішення проблеми передчасних пологів та поліпшення умов виходжування передчасно народжених дітей та підтримки їх сімей», - розповіла Олександра Балясна, голова ГО «Української Асоціації батьків передчасно народжених дітей «Ранні пташки».

У Києві на міському рівні роблять чимало для того, щоб допомогти таким діткам.  У пологових будинках є  сучасне обладнання для виходжування недоношених діток та для раннього діагностування вад слуху.  У столичному Перинатальному центрі діагностують та корегують вади зору. А рік тому у Перинатальному центрі створено перший в Україні Банк грудного молока. Воно особливо важливе для передчасно народжених немовлят, для дітей з критично низькою вагою. Тому в Банку, перш за все, допомагають таким діткам.

Цікавою також є ініціатива «Чудо-восьминіжки» –  благодійний проєкт, ідея якого прийшла до нас із західної Європи. Волонтери в’яжуть спеціальні іграшки.  Їх кладуть діткам, які перебувають у кувезах і приєднані до багатьох трубочок та катетерів, що подають кисень, їжу та ліки. «Щупальця» нагадують немовлятам пуповину. Завдяки восьминіжкам дітки не смикають трубочки та відчувають себе спокійнішими.

Сьогодні майстер-клас з в'язання восьминіжок відбувся на Подолі, проводила його киянка Поліна Заглада.

«І нехай, це складний момент в житті батьків, коли дитина поспішила народиться, але все ж це день народження і восьминіжка стає першою іграшкою,  яку дитині можна чіпати. І це дуже допомагає процесу виходжування! Перевірено досвідом, порадами  медсестер і лікарів», - розповіла Поліна.

Сотні таких восьминіжок, створених руками киянок роз'їхалися по усій Україні і подарували тепло і підтримку крихітним немовляткам.

Передчасні пологи – це пологи зі народженням дитини масою тіла понад 500 г у терміні вагітності з 22 тижнів до 37 тижнів. 245 г — вага найменшого малюка, якого виходили у світі.

До слова, в Україні діє цілодобова Гаряча лінія для батьків і рідних «ранніх пташок». Зателефонувавши за номером 0-800-507-029  батьки можуть отримати психологічну та інформаційну підтримку, дізнатися, як оформити документи на дитину та інше.

Нагадаємо, киянка створила 135 «іграшок-восьминіжок» для передчасно народжених дітей.