З початку року понад 11 тисяч киян знайшли роботу через службу зайнятості

З початку року понад 11 тисяч киян знайшли роботу через службу зайнятості

Станом на початок листопада 2020 року в столиці на обліку в районних філіях Київського міського центру зайнятості перебували 24 тисячі безробітних. А всього з початку року в столичній службі зайнятості зареєструвалися 46,7 тисячі громадян. За цей час 11,6 тисячі осіб працевлаштувалося за сприяння служби зайнятості.

«За рівнем зайнятості населення столиця з показником 62,1 відсотка традиційно утримує лідерство серед регіонів держави (середній рівень зайнятості по Україні – 56,7 %). Водночас, у нас і один з найнижчих в державі (друге місце, після Харківської області) рівень безробіття населення у віці від 15 до 70 років в державі – 6,6 відсотка (по Україні – 9,2 %). , - повідомив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

За період з 12 березня, коли було введено карантин, до 30 жовтня зареєструвалося 33,5 тисячі безробітних проти 11,7 тисячі за аналогічний період минулого року. За цей час було забезпечено роботою 8,9 тис. осіб.

«Єдиний шлях збільшити обсяги працевлаштування і водночас забезпечити персонал підприємств кваліфікованими кадрами – розширення взаємодії з роботодавцями. Ми дпрацюємо в цьому напрямку. Проводимо для них інформаційні семінари, скайп конференції, презентації, ярмарки вакансій, які дають можливість залучити до участі в форматі онлайн спілкування велику кількість учасників. Використовуючи засоби дистанційної комунікації, наші фахівці консультують роботодавців з питань законодавства про працю і зайнятість та про державне соціальне страхування на випадок безробіття. Ми готові на замовлення роботодавців підібрати, зокрема, і на засадах рекрутингу, фахівців будь-якої професії і рівня кваліфікації, а при потребі - й підготувати їх. Під час карантину саме допомога з часткового безробіття від служби зайнятості стала для багатьох підприємців реальним шансом зберегти бізнес і колектив. Тому, незважаючи на непросту ситуацію на ринку праці, прогноз на майбутнє в нас оптимістичний», - підсумував Віктор Білич.

У базі столичної служби зайнятості наразі налічується понад 10,6 тисячі актуальних вакансій.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»