Як столиця пережила карантин вихідного дня

Як столиця пережила карантин вихідного дня

Київ звикає до нових правил. Нагадаємо, 11 листопада Кабінет міністрів ввів карантин вихідного дня — робота підприємств громадського харчування у суботу та неділю забороняється. Як столиця пережила перші карантинні вихідні — у нашому репортажі.

У суботу поліція Києва зафіксували понад 85 порушень. Найбільше обмеження ігнорували великі мережеві магазини кафе і ресторани.

Ринки.

Напередодні, 14 листопада, підприємці перекрили вулицю Бориспільську. Люди вимагали відкриття ринків на вихідних. До слова, вони працювали, але частково.

Бессарабський ринок робив у звичайному режимі. Відвідувачів пускали при наявності захисної маски.

Ринок на Борщагівці по вулиці Зодчих також працював. Зміна відбулась тільки в асортименті: серед помідорів, яблук і м'яса продавали речі, спідню білизну, взуття – все підряд. Покупці дотримувались правил носіння масок, але говорити хоч про якусь дистанції між людьми не доводиться.

Ресторани та побутові магазини.

Більшість закладів у центрі Києва перейшли в формат "take away" - видачі замовлень з собою. На вітринах усюди розклеєні відповідні таблички. За такою схемою працювали й деякі магазини, яким на вихідних працювати заборонено.

Так, один із кафе на площі Льва Толстого було закрито поліцією примусово. Щодо ресторанів - із найгучніших випадків, пов'язаний з зачиненням ресторану «Гавана».

Заклад, попри карантинні обмеження, працював у звичному режимі та приймав відвідувачів. Тож правоохоронцям довелось «штурмувати» порушників, які відмовлялись зачиняти двері відвідувачам та скласти адміністративний протокол на адміністрацію.

Салони краси та магазини одягу.

Дотримались усіх обмежень й не працювали у вихідні. Магазини одягу намагались працювати, дотримуючись правил. Є випадки, де люди на вулиці міряли взуття – все у рамках закону.

Торгові центри.

Працювали тільки продуктові магазини, аптеки вбиральні, зоомагазини, пошта, оптика. Ніяких порушень не було виявлено. Стосовно цього Директор "Dream Town" Роман Ємець повідомляє: «просто вимкнути всі системи, закрити ТРЦ і піти – не можна. У будь-якому разі керівництву потрібно утримувати будівлю. До того ж крім магазинів речей і розважальних комплексів, у ТЦ є й продуктові магазини, які будуть продовжувати працювати в суботу і неділю».

«Епіцентр» відкрив пункти видачі товару відвідувачам, через онлайн замовлення, назвавши артикул товару.

Спортзали.

Були закриті, окрім одного - «5 елементу», який попри всі правила працював у звичайному режимі та відмовлялись припиняти роботу. На що отримали адміністративний протокол за правопорушення. Також за цим фактом розпочато кримінальне провадження.

Клуби.

Не працювали, але було зафіксовано випадок на вулиці Великій Васильківській – клуб «Penthouse». Раніше поліція завела кримінальну справу на цей заклад за роботу вночі, всупереч карантинним обмеженням.

Концерти.

Не відбувалось.

Нагадаємо, що за правилами карантину вихідного дня:

Заборонено:

 • проведення масових, культурних, релігійних, концертних заходів за участю понад 20 осіб;
 • прийом відвідувачів закладами громадського харчування, але з можливістю роботи навинос;
 • робота торгових центрів та інших; розважальних закладів;
 • робота фітнес-центрів і басейнів;
 • робота установ культури, за винятком суб'єктів господарювання, які займаються кіновиробництвом;
 • робота суб'єктів господарської діяльності та побутового обслуговування.

Дозволено:

 • робота продуктових магазинів, аптек, заправок (без зон харчування), ветеринарних аптек;
 • робота закладів торгівлі, 60% площі яких займають продуктові магазини;
 • надання фінансових послуг, діяльність фінансових установ, діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей;
 • робота операторів поштового зв’язку;
 • діяльність з ремонту та техобслуговування транспорту;
 • діяльність з техобслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльність з ремонту комп’ютерів, побутових виробів, предметів особистого вжитку.