Карантин на вихідних: у МОЗ розповіли про очікувані результати

Карантин на вихідних: у МОЗ розповіли про очікувані результати

У разі дотримання правил карантину «вихідного дня» країні вдасться уповільнити поширення COVID-19.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час онлайн-брифінгу.

«Навіть якщо на два дні розірвати ланцюг передачі хвороби, ситуацію із рівнем захворюваності буде утримано на тих цифрах, які маємо зараз, а ураганне зростання кількості нових випадків вдасться призупинити. Якщо в суботу та неділю у нас дійсно в повному обсязі не працюватимуть визначені постановою уряду заклади, ми отримаємо очікуваний результат,» – наголосив очільник МОЗ.

Аналогічний механізм запровадили в Ізраїлі влітку цього року. Тоді унаслідок введення карантину «вихідного дня» за три тижні країні вдалося знизити рівень захворюваності на 20%.

Водночас міністр зазначив, що повний локдаун, запроваджений в багатьох країнах світу, з погляду протиепідемічних заходів – найефективніший метод протидії, адже повністю розриває ланцюг передачі хвороби. Проте, за розрахунками Мінфіну та Мінекономіки, його запровадження в Україні призведе до краху економіки.

Нагадаємо, що з 14 до 30 листопада Кабмін запровадив карантин «вихідного дня». Цими вихідними мобільні групи правоохоронців оштрафували 55 закладів у Києві через недотримання правил.

Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»