До ювілею київського університету відкрили надихаючий мистецький об'єкт

До ювілею київського університету відкрили надихаючий мистецький об'єкт

Цього року  Київський національний університет технологій та дизайну відзначає 90-річчя.  До цієї дати на території навчального закладу за адресою вул. Немировича-Данченка, 2, відбулося урочисте відкриття арт-об’єкту «Натхнення в красі і дизайні».

У ньому художньо відтворено технологію виробництва тканини: нитки (стовбур) - тканина (крона) - виріб з тканини (лава). Складовими образу є: Нитка - Тканина - Одяг; Ідея - Дизайн - Втілення. Арт-об'єкт відображає енергію творчості і краси в силі Дизайну. Він асоціативно пов'язаний із сучасними технологіями виробництва, духом молодості та творчої свободи, еволюцією мистецтва.


Київський національний університет технологій та дизайну засновано 17 квітня 1930 року наказом Вищої ради народного господарства №1240 як Інститут шкіряної промисловості. Зазначену дату можна вважати точкою відліку історії університету в межах формального підходу, адже дослідження витоків підготовки спеціалістів свідчать, що фактично її слід було б віднести до початку 19 століття, коли розпочалась професійна підготовка ремісників, які виробляли товари із шкіри, хутра, текстилю кустарним і кооперативним способами. 

З 1944 року заклад вищої освіти має назву Київський технологічний інститут легкої промисловості (КТІЛП); а з 1993 року – Державна академія легкої промисловості України (ДАЛПУ); з 1999 року – Київський державний університет технологій та дизайну (КДУТД); з 2001 року – Київський національний університет технологій та дизайну.

В університеті щороку понад 9 тисяч студентів навчаються за різними формами та освітніми рівнями за спеціальностями 16 галузей знань, у тому числі близько 900 іноземних студентів із 23 країн світу. Тут готують фахівців для галузей легкої та хімічної промисловості, індустрії моди, бізнесу, художньо-технічного моделювання та дизайну промислових виробів, мистецтва, економіки та побутового сервісу, юриспруденції та ін. В освітньому закладі працює 3 коледжі, 6 факультетів, 4 інститути та  10 центрів і навчальних комплексів. Зокрема,  Центр енергоефективності університету. У даній лабораторії розташовані робочі стенди сучасних енергоефективних матеріалів та рішень, які можна застосовувати для приватних господарств, ОСББ, промислових та громадських об'єктів та будівель.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»