У Києві під «карантинну облаву» потрапили коти

У Києві під «карантинну облаву» потрапили коти

У неділю, 15 листопада, мобільні групи правоохоронців за участі фахівців Головного управління Держпродспоживслужби у Києві перевірили 1535 столичних об’єктів.

За результатами проведеного контролю складено 55 адмінпротоколів за порушення правил щодо карантину людей (ст. 44-3 КУпАП), а саме за ігнорування урядової постанови про заборону працювати у вихідні дні.

Нагадаємо, що ця стаття передбачає штраф від 17 000 до 34 000 гривень для звичайних громадян, а для посадовців – від 34 000 до 170 000 гривень.

Навідалися контролери і на виставку котів, що проходила минулими вихідними у Міжнародному виставковому центрі біля станції метро «Лівобережна». Відвідини закінчилися закриттям котячого фестивалю. Матеріали на організаторів виставки передали до правоохоронних органів за статтею 325 Кримінального кодексу (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням).

Санкція статті передбачає від 17 000 до 51 000 гривень штрафу або арешт до 6 місяців, або обмеження чи позбавлення волі до 3 років.

Також у неділю було припинено роботу ТРЦ «Гулівер» та магазину «Фокстрот» на вулиці Антоновича, 50, які працювали всупереч карантину вихідного дня. На уповноважених осіб склали відповідні адмінпротоколи.   

Днем раніше контролери закрили гіпермаркет «Епіцентр», що розташований на Позняках на проспекті Петра Григоренка. Магазин був відкритий для відвідувачів у суботу. Порушення зафіксували за статтею 325 Кримінального кодексу. Цього ж дня поліція зі скандалом змусила закритися ресторан «Гавана» та спорткомплекс «5 елемент».

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»