В аеропорту «Бориспіль» зупинили пасажира з унікальним бурштином

В аеропорту «Бориспіль» зупинили пасажира з унікальним бурштином

Київські митники Держмитслужби зупинили 27-річного рівнянина, який намагався вивезти до ОАЄ рідкісні по крупності та вазі шматки бурштину.  

Загалом митники виявили у пасажира 18 «сонячних каменів» загальною вагою 5,4 кг. Маючи попередню інформацію від СБУ про можливість незаконного вивезення бурштину, видобутого на Рівненщині, митники особливо пильно чатували пасажирів на відльоті.

Чоловік для проходження митного контролю обрав «зелений коридор», чим засвідчив, що не має товарів, обов’язкових для декларування. Однак у багажі рівнянина виявили цінний бурштин різного кольору. «Вага найбільшого шматка вражаюча - 700 грамів, його розмір за найдовшою стороною 18 см», - розповіли митники.  

Пояснити походження каміння та мету переміщення його до ОАЕ пасажир не зміг. На чоловіка склали протокол за порушення порядку проходження митного контролю. Йому загрожує 1700 гривень штрафу. Також чоловіку, ймовірно, доведеться розпрощатися з бурштином на користь держави.

Раніше київські митники зупинили в аеропорту «Бориспіль» пасажира з метеорологічним радаром та процесором, знятим з літака АН-26. 

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»