Історії заручників Кремля розкажуть на Софійській площі

Історії заручників Кремля розкажуть на Софійській площі

Сьогодні о 12.00 на Софійській площі за участі письменників, журналістів, акторів та музикантів пройде правозахисна акція "Порожні стільці" на підтримку українських політв’язнів у Росії, окупованому Криму та на окупованих частинах Донецької та Луганської областей.

За ініціативою Міжнародного ПЕН з кінця 1980-х років 15 листопада світ відзначає День ув’язненого письменника, або День порожніх стільців (Empty Chair Day). Порожні стільці на правозахисних акціях цього дня символізують авторів, які не можуть бути з нами через ув’язнення, переслідування, зникнення чи вбивство.
У зв’язку з окупацією Криму та війною на сході України акція “Порожні стільці” в Україні вже кілька років присвячується не лише українським ув’язненим авторам, а й усім українським заручникам Кремля.

Мета заходу – нагадати українцям і світовій спільноті про справи українців, незаконно ув’язнених у Росії та Криму за політичними мотивами, а також закликати представників влади використовувати кожну нагоду для їхнього звільнення.

У рамках глобальної кампанії #PrisonersVoice відомі письменники, журналісти, актори та музиканти стануть голосом заручників Кремля і розкажуть їхні історії. Зокрема, участь в акції візьмуть письменники Андрій Курков та Лариса Денисенко, актори Антоніна Хижняк, Олеся Жураківська та Ахтем Сеітаблаєв, музикант Олександр Сидоренко (Фоззі), журналісти Юрій Макаров та Вахтанг Кіпіані.  Наприкінці учасники створять на площі символічну інсталяцію з порожніх стільців. Трансляція заходу відбуватиметься на Facebook-сторінках Крим.Реалії, Українського ПЕН та Центру громадянських свобод.

За інформацією Центру громадянських свобод, станом на сьогодні щонайменше 234 українці перебувають в полоні в ОРДЛО, а також у тюрмах Російської Федерації та Криму утримують близько 99 громадян України за політичними мотивами. З них – 76 кримських татар, зокрема 8 громадянських журналістів: Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов та Рустем Шейхалієв.

Всі охочі мають змогу долучитися до флешмобу акції у соціальних мережах. Участь у ньому не потребує великих зусиль, поза тим навіть цей маленьких крок є надзвичайно важливим для нагадування про справи незаконно ув’язнених українців і наближення їхнього звільнення.
1. Роздрукуйте на папері або намалюйте від руки хештег #PrisonersVoice.
2. Покладіть табличку з хештегом на порожній стілець і зробіть його фото у себе вдома або на вулиці біля впізнаваної локації у вашому місті. Приклади фотографій
3. Опублікуйте фотографію на своїх сторінках у соціальних мережах.
4. Згадайте у вашому дописі про те, що сьогодні у тюрмах Російської Федерації та Криму утримують близько 99 громадян України за політичними мотивами (з них – 76 кримських татар, зокрема 8 громадянських журналістів), і щонайменше 234 українці перебувають в полоні в ОРДЛО. Більше інформації про українських заручників Кремля тут
5. Додайте до вашого допису хештеги #EmptyChairDay та #PrisonersVoice.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»