Столична бібліотека розповіла про послуги для читачів із вадами зору

Столична бібліотека розповіла про послуги для читачів із вадами зору

Сьогодні, 13 листопада, відзначається Міжнародний день сліпих. З історії цієї дати - 13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї - відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих.  

Прагнення до нових знань властиве кожній людині. І у столичних бібліотеках надають таку можливість - завдяки технічним засобам читати книги можуть і люди, які мають проблеми із зором.

Так, Публічна бібліотека імені Лесі Українки (вул. Тургенєвська, 83-85) пропонує читачам із порушеннями зору скористатися спеціальним обладнанням, придбаним за кошти Української благодійної біржі. Це стаціонарний відеозбільшувач Topaz XL HD 24, який дозволяє слабозорим людям прочитати будь-яке друковане видання на 16 рівнях збільшення: книгу, інструкцію для ліків тощо. Ним із задоволенням користуються літні люди. Також Topaz надає можливість налаштувати 12 кольорових режимів, які дозволяють побачити текст у найкращому для читання вигляді, наприклад, жовтий текст на синьому тлі. Така функція важлива для людей з дальтонізмом та іншими особливостями зору.

Також у бібліотеці є сучасний комп’ютер з пакетом офісних програм Microsoft Office, програмою екранного збільшення MAGIС 13 з мовним супроводом і програмою екранного доступу Jaws for Windows. Програма MAGIС зможе вголос прочитати текст, який ви набираєте на клавіатурі або на який вказуєте на екрані мишкою. Читання здійснюється словами, реченнями, параграфами за бажанням. Програма екранного доступу Jaws for Windows дозволяє зручно пересуватися Web-сторінками.

Апаратура розміщена в Інтернет-центрі. Послуги безкоштовні.

"Вечірній Київ" поспілкувався з заступником голови ЦП УТОС (Українське товариство сліпих) Михайлом Новосецьким та дізнався, як живеться людям із вадами зору

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»