П’ять українських виробників спіймали на підробці масла

П’ять українських виробників спіймали на підробці масла

Виробники солодковершкового масла, серед яких рокитнянське підприємство в Київській області, обдурювали споживачів, пропонувавши їм підробки у красивій обгортці.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) після масштабного дослідження оштрафував на 30 мільйонів 568 тисяч гривень п’ять молочних компаній за порушення Закону про захист від недобросовісної конкуренції. Адже вони під виглядом традиційного солодковершкового масла «виготовляли суміші з невідомими складниками».    

В АМКУ пояснили, що згідно з держстандартом (ДСТУ 4399:2005) масло повинно містити в своєму складі лише молочний жир. У виробництві традиційних молочних продуктів заборонено використовувати жири та білки рослинного походження, а також будь-які стабілізатори і консерванти. Інакше такий продукт не має права називатися «вершковим маслом».

«У деяких випадках вміст немолочних та рослинних жирів сягав 90-100%. Подібне «немасло», окрім продажу у магазинах та на оптових ринках, постачалось через систему публічних закупівель у школи, дитсадки, інтернати, лікарні», - розповіли в Антимонопольному комітеті.

У список оштрафованих виробників потрапили:

  • ТОВ «Богодухівський молзавод» (Харківська обл.) – 20,6 млн грн;
  • ТОВ «Малороганський молочний завод» (Харківська обл.) – 4,4 млн грн;
  • ТОВ «Гайсинський молокозавод» (Вінницька обл.) – 3,6 млн грн;
  • ПП «Сімол» (Київська обл.) – 1 млн грн;
  • ТОВ «Інтер-Мол» (м. Дніпро) – 968 тис. грн.
     

В АМКУ зазначили, що не лише ці виробники фальсифікували молочну продукцію. Комітет завершує розгляд справ по іншим порушникам, які також будуть притягнуті до відповідальності.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», фахівці Держпродспоживслужби перевірили 50 зразків різних виробників молочної продукції, що продається в столиці, та виявили два види сирів та дві марки масла, склад яких не відповідав інформації на етикетці.

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»