Ірина Дерюгіна: «Чемпіонату Європи з художньої гімнастики у столиці бути!»

Ірина Дерюгіна: «Чемпіонату Європи з художньої гімнастики у столиці бути!»

36-ті континентальні змагання з художньої гімнастики таки відбудуться у Києві – вони пройдуть із 26 по 29 листопада в Палаці Спорту. Як відомо, Чемпіонат Європи мав відбутися ще у травні нинішнього року, але у зв'язку із поширенням COVID-19 його перенесли.

Ексклюзивно для «Вечірнього Києва» президент Федерації гімнастики України та головний тренер національної збірної Ірина Дерюгіна розповіла про те, як вдалося відстояти проведення Чемпіонату Європи з художньої гімнастики та про вплив карантину на підготовку молодих гімнасток нашої збірної.

- Ірино Іванівно, розкажіть як Федерації та Міністерству молоді та спорту вдалося переконати головного державного санітарного лікаря України щодо проведення ЧЄ в складний епідеміологічний час

- Як нестандартно почався рік, так і нестандартно він і проходить.

Ми, спортсмени, протягом усього життя тренуємося і беремо собі за основу — принести медалі й славу країні. Тому, що б не було— нам важливо рухатись вперед попри всі труднощі!

У вересні цього року ми провели в столиці «Кубок Дерюгіної». Не дивлячись на пандемію, у ньому взяло участь 16 країн.  Змагання пройшли успішно. Ми побачили щасливі очі конкурсантів, які живуть спортом і чекають свого часу!

«Кубок Стелли Захарової» та наш «Кубок Дерюгіної» довели усім, що немає нічого небезпечного аби спортивні змагання відбувались в Україні! Тому разом з Президентом «Європейського гімнастичного союзу» Фарідом Гаібовим опрацювували наступний варіант: Чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики пройде в Баку, а з художньої — у Києві. Так ми взялися за організацію цієї події.

Надалі Міністерство молоді та спорту отримало офіційний лист за підписом головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, який дозволив проведення спортивного заходу із дотриманням протиепідемічних правил та без глядачів на майданчику.

- Як триває підготовка до Чемпіонату Європи?

- Відразу хочу зазначити, що ми розуміємо всю відповідальність за проведення заходу перед країною та конкурсантами. ЧЄ в Україні сьогодні — подвиг заради спорту. Федерація докладає максимум зусиль, аби всі карантинні стандарти були витриманні. Трансляцію бажаючи зможуть дивитися в режимі онлайн.

Щодо організації, то до змагань допускаються учасники з негативним ПЛР-тестом. Це стосується як конкурсантів, так і персоналу, суддів, тренерів, волонтерів та ЗМІ.

На місці працюватимуть медичні служби. Обов'язковим буде наявність одноразових масок у Палаці Спорту та дезінфекція поверхонь по кілька разів на день. Перед церемонією нагородження продезінфікуємо навіть медалі!

Місцевий оргкомітет гарантує максимальне дотримання всіх правил безпеки під час Чемпіонату Європи з художньої гімнастики.

Банкету та гала-концерт скасовані у цьому році.

- Скільки учасників та країн братиме участь у ЧЄ?

- Майже півтори сотні учасниць з 24 країн змагатимуться за 8 комплектів нагород.

- Яку роль відіграла пандемія на настрій нашої збірної? Як почуваються дівчата?

- Звичайно, вся ситуація з COVID-19 неприємна для нас. Але водночас переконана, що спорт має жити й розвиватися, бо робить нас сильнішими, а світ — яскравішим.

Українська збірна тримає здоров'я в тонусі та має грандіозні плани на ЧЄ. Впевнена, у нас все вийде!