У столиці найстаріший скелелаз встановив рекорд

У столиці найстаріший скелелаз встановив рекорд

Вік - не завада гарній фізичній формі і навіть спортивним рекордам. У Києві, на скеледромі Національного авіаційного університету,  80-річний Юрій Василенко піднявся на висоту четвертого поверху по штучному рельєфу за 2 хвилини 38 секунд. Він встановив рекорд як найстаріший скелелаз, здолавши один із найнебезпечніших маршрутів. Досягнення спортсмена увійшло до Національного Реєстру Рекордів України. 

Складність цього спортивного скелелазного маршруту  міжнародної категорії 6b+ не тільки у висоті, а в ділянках нависаючих карнизів, які знаходяться майже під кутом 90 градусів (вважайте, як стеля!).

Кібернетик і економіст Юрій Василенко пишається не лише спортивними рекордами. Він порахував як максимально точно повернути марсоліт на землю та написав наукову працю про девальвацію та інфляцію гривні.  Проте вже понад пів століття має "романтичне" хобі - гори. Батько двох синів і дідусь п'яти онуків походи в гори не припиняє і досі. 
 
Юрій Василенко вже вдруге став рекордсменом України, до цього рекорд встановлював у 75 років. Його  результати подаватимуть до Книги рекордів Гіннеса. Тож, можливо, невдовзі українця визнають ще й найстаршим скелелазом у світі.

Марія Катаєва, фото Олексія Іванова