У центрі Києва виставлять на продаж історичну будівлю

У центрі Києва виставлять на продаж історичну будівлю

У центрі Києва виставлять на продаж «будинок Закса», який знаходиться за адресою Хрещатик, 6

Аукціон будівлі оголошено в системі Prozorro. Будинок входить до переліку пам'яток архітектури, його вартість оцінили в 130 мільйонів гривень.

130 мільйонів - це початкова ціна продажу, остаточна вартість будинку може бути набагато вищою. Дата аукціону «будинку Закса» призначена на 19 листопада.

"Уже за тиждень на Prozorro.Продажі відбудеться аукціон із приватизації нежитлових приміщень, загальною площею 2,6 тис. кв. м, які розташовані у підвалі, а також на 3, 5, 6 поверхах та надбудові адміністративної будівлі у центрі Києва", - йдеться в повідомленні.

«Будинок Закса» - побудований як київський прибутковий будинок на початку ХІХ ст. Названий будинок на честь сина відомого цукрозаводчика Іллі Закса, на замовлення якого звели 7-поверховий будинок.

Будинок - яскравий зразок пізнього модерну, з 1982 року будівлю внесли до обліку пам'яток архітектури місцевого значення.

Нагадаємо, у Києві збираються реставрувати Садибу Мурашка та прилеглі будинки, які знаходиться на вулиці Малій Житомирській, та є пам'ятками архітектури.

Михайло ЗАГОРОДНІЙ, «Вечірній Київ»