У Подільському районі відзначили почесних донорів крові

У Подільському районі відзначили почесних донорів крові

Вже доброю традицією на Подолі стало щорічно в листопаді вшановувати почесних донорів крові. «Почесний донор України» - це звання, яке отримують донори, що здали кров у кількості 40 разових максимально припустимих доз або плазму крові в кількості 60 разових максимально припустимих доз.

В Подільському районі проживає 180 почесних донорів. Це вже немолоді люди, які почали здавати кров ще у студентські роки і деякі з них  продовжують це робити до сьогодні.
Ці люди впевнені, що їх крапля крові врятувала не одне життя.

«Не треба боятися здавати кров, бо це чудово. І людям допомагаєш і себе прекрасно почуваєш!», говорить почесний донор України, подолянка Ольга Лічко.

За фінансової підтримки з бюджету міста Києва було закуплено 180 подарункових гігієнічних наборів. Вітання відбулося завдяки реалізації проєкту «Червоний Хрест дарує надію» за участі заступника голови Подільської РДА Віталія Волошкевича.


Донори, які безкоштовно здали кров у кількості 40 разових максимально допустимих доз або плазму крові в кількості 60 разів, відповідно до статті 12 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» нагороджуються відзнакою «Почесний донор України». Таким особам видається відповідне посвідчення і вручається нагрудний знак «Почесний донор України» в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Зразки нагрудного знака «Почесний донор України» і посвідчення до нього затверджуються Кабінетом Міністрів України.

До речі, у зимовий період у кожному районі столиці буде розгорнуто по 3 пункти обігріву, один з яких працюватиме у цілодобовому режимі.

Марія Катаєва, фото Подільської РДА