В аеропорту «Бориспіль» зупинили пасажира з радаром

В аеропорту «Бориспіль» зупинили пасажира з радаром

Київські митники Держмитслужби зупинили пасажира з метеорологічним радаром та процесором, знятим з літака АН-26.

Чоловік прилетів в аеропорт «Бориспіль» авіарейсом зі Стамбулу. Для проходження митного контролю обрав «зелений коридор», чим засвідчив, що не має товарів, обов’язкових для декларування.

Однак, при вибірковому контролі митники знайшли у валізі українця метеорологічний радар та процесор до нього. Як свідчить наявна до них документація, прилади знято з цивільного літака АН-26, що базується у Малі (Африка). В інвойсі, виставленому запорізькому підприємству, вказано і їх вартість для митних цілей - 5 тисяч євро.

Зі слів чоловіка, він є членом екіпажу борта АН-26, а прилади з нього він привіз в Україну на ремонт. Чому товар ввозився з порушенням українського законодавства та не був задекларований належним чином, залишається загадкою.

Через порушення порядку проходження митного контролю «зеленим коридором», скориставшись яким пасажири можуть безмитно ввезти товари загальною вартістю до 1 тисячі євро, на чоловіка складено протокол за порушення митних правил. Радар та процесор вилучено.

Раніше київські митники знайшли у посилці незадекларований чоловічий годинник швейцарського бренду Omega вартістю 139 тисяч гривень. Хронометр колекції Seamaster серії «Джеймс Бонд» прямував із Бахрейну до Запоріжжя під виглядом... порожньої коробочки за 12 доларів.

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»