У Києві врятують аварійну пам'ятку архітектури

У Києві врятують аварійну пам'ятку архітектури

Садибу Мурашка та прилеглі будинки, які знаходиться на вулиці Малій Житомирській, та є пам'ятками архітектури збираються відремонтувати, врятувавши їх від руйнування.

Ремонтні роботи розпочались в будинках 2-А, 12-Б, 14-А, 14-Б, там було перекрито газо- та водопостачання, а з мешканцями аварійних будівель ведуть переговори про виселення.

"Згідно із висновками експертів будівлі знаходяться у 4-й категорії аварійності (найвищій) і потребують термінових ремонтно-відновлювальних та протиаварійних заходів", - зазначили в пресслужбі КМДА.

Ремонтні роботи неможливо буде проводити, поки там ще живуть люди. Проте місцеві мешканці поки що виселятись не хочуть, їм запропонували декілька варіантів альтернативного житла, в тому числі і в новобудові в Голосіївському районі.

Першим етапом ремонтних робіт стане укріплення конструкцій для збереження будівель.

Столична влада заспокоює, що будь-яке альтернативне будівництво на місці садиби Мурашка є неможливим.

"Садиба Мурашка є памʼяткою історії та архітектури місцевого (будівлі №№ 12-А та 12-Б) і національного значення (будівлі №№ 14-А та 14-Б). Про реконструкцію чи нове будівництво мова взагалі не може йти", - наголосив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

Після завершення ремонтних робіт в реставрованих будівлях планують розмістити комунальний заклад культури, що може бути, наприклад, музеєм або бібліотекою.

Садиба Мурашка - це комплекс споруд у Шевченківському районі столиці, який датується ХІХ ст. Найвідоміший з будинків був побудований на замовлення Олександра Мурашка - київського купця, художника та майстра іконостасів. Саме на честь нього і названо цей комплекс.

У 2017 році в однієї з будівель садиби Мурашка обвалився балкон 5-го поверху на балкон на 2-му поверсі. Тоді, на щастя, з людей ніхто не постраждав.

Михайло ЗАГОРОДНІЙ, «Вечірній Київ»