Вісім курсів для вдосконалення української мови онлайн

Вісім курсів для вдосконалення української мови онлайн

До Дня української писемності та мови ми підготували добірку безкоштовних курсів, які допоможуть вдосконалити  мовні навички та вміння. 

Prometheus
 

  • Курс «Українська за 27 уроків» складається з відеоуроків і конспектів до них, проміжних тестових вправ і загального тесту, матеріал яких відповідає елементарному рівню знань, умінь та навичок (А1, А2). Одним зі складників є форум, де учасники курсу можуть спілкуватися українською. Кожен урок передбачає опанування лексичного мінімуму з конкретної теми та однієї з граматичних тем, що може бути засвоєна на відповідному рівні.
  • Курс «Українська мова та література. Підготовка до ЗНО». Цей курс покликаний допомогти всім охочим вступникам поглибити та закріпити набуті знання зі шкільного курсу української мови та літератури. Він також стане у пригоді учням 7-10 класів, які опановують сучасну програму з української мови та літератури, викладачам для використання у «змішаному форматі» під час занять, батькам, які бажають разом із дітьми поновити знання, та всім охочим до українського слова та української культури.
  • Лекційний проєкт «Осмислені й переосмислені». Започаткований для знавців української літератури, шкільних вчителів мови та літератури, викладачів закладів вищої та професійної освіти, та присвячений життю та творчості найвідоміших постатей українського літературного скарбу — від Григорія Сковороди до Василя Стуса.


Є-МОВА
 

  • 22 уроки до мовної впевненості (рівень В1)Другий онлайновий курс з вивчення української мови так званого рубіжного рівня (В1), який визначає потрібний рівень володіння українською мовою та надає можливість розгорнутого спілкування у повсякденних ситуаціях як незалежний користувач української мови. Навчання стане у пригоді для всіх, хто прагне покращити навички розмовної української мови.


Освітній хаб міста Києва
 

  • Базовий курс ораторського мистецтва, що буде корисним для спікерів-початківців. Він складається з 7 відеоуроків, у яких розповідається: якими якостями повинен володіти оратор,  як навчитися опановувати себе та подолати страх перед публічними виступами; в чому полягає справжнє мистецтво публічних виступів, яку роль у ньому відіграють імпровізація, акторські здібності, культура мови; як будувати структуру виступу та які прийоми допоможуть візуалізувати інформацію, щоб краще донести її до аудиторії; як вести діалог та дискусію з аудиторією.


EdEra
 

  • «Українська мова та література».Розглядають основні розділи мовознавства: фонетика, графіка, орфографія, будова слова й словотвір, лексикологія, фразеологія, морфологія. 
  • Лайфхаки з української літератури. Онлайн-курс у формі корисних порад (лайфхаків), що допоможе простежити історію розвитку мистецтва слова від фольклору й перших писемних пам’яток до сучасної української літератури, опанувати базовими теоретико-літературними поняттями, виробити навички аналізу художніх творів.
  • Лайфхаки з української мови. Онлайн-курс у формі корисних порад (лайфхаків), що допоможе опанувати базові теоретичні знання з української мови, виробити навички успішної мовленнєвої комунікації та підготуватися до складання ЗНО. Курс складається із 16 тем, тестових та відкритих завдань, допоміжних матеріалів та супроводжуючого інтерактивного конспекту.

⠀Також до свята пропонуємо почитати про знакові експонати чотирьох київських музеїв, які присвячені українській мові, писемності та видатним особистостям.