Як киянкам не стати жертвою тирана

Як киянкам не стати жертвою тирана

Історії скандальних розлучень відомих голлівудських зірок лунають  ледь  не на весь світ. Одним з найвагоміших приводів для розлучення  ̶  насильство у родині. Тож, не соромлячись нічого та  нікого вони розповідають про це чи не в кожному своєму інтерв’ю.  Мільйони  фанатів спостерігають за судовими «дуелями» улюблених акторів.  До слова, екс-дружина  Ембер Герд звинувачує свого колишнього чоловіка Джонні Деппа у тому, що він систематично знущався над нею та бив. Як доказ вона демонструє свої фото із побоями.

В той час, в Україні й досі живуть стереотипи:  «соромно про таке комусь розповідати», «мовчи, бо треба зберігати сім’ю» тощо…

Чому жінки не зізнаються найріднішим у тому, що над ними знущаються та як вчасно зрозуміти, що ваш коханий чоловік здатен до тиранії? Про це журналістам «Вечірнього Києва» розповіла психолог Альона Грицай зКМЦ гендерної рівності,запобігання та протидії насильству.

Як вчасно розпізнати тирана: «…він може поводити себе галантно»

-Як правило, на початку спілкування  розпізнати аб’юзера важко, адже він може поводити себе галантно, стримано, тактовно. Позиціонувавши себе як доброго, турботливого, розуміючого чоловіка. З часом, він  поступово починає переходити особисті кордони , які згодом переростають у психологічне насильство. З’являються безпідставні ревнощі, опіка переростає в тотальний контроль, заборона праці, яку він начебто ототожнював  як турботу, переростає в економічне насильство. Часто, критика близьких та заборона спілкуватися з ними, щоб позбавити найближчого кола оточення і звичайно підтримки. Теж саме стосується саморозвитку, ніякої підтримки. Далі це вже може бути фізичне насильство,-розповідає фахіваець.

Перші «дзвіночки»

•  Надмірна турбота, яка завдає дискомфорту, порушуючи кордони.

•  Часта критика, як і самої людини, так і її оточення.

•  Конфліктність.

•  Ревнощі.

•  Маніпуляції.

•  Емоційна нестабільність.

•  Байдужість до думки та почуттів партнера.

•  Проблеми з алкоголем.

Психолог наголошує, на тому що якщо ваші відносини з людиною завдають дискомфорт, неприємні почуття, біль,  найперше, що потрібно зробити  ̶   поговорити на цю тему з партнером. Якщо це не дало ніякого результату запропонуйте відвідати сімейну консультацію у психолога.

Якщо людина нехтує вашими почуттями,  це може бути початком психологічного насильства.

-Важливо зрозуміти, що в ніякому разі не можна терпіти по відношенню до себе насильство. Самотужки якимось чином вплинути на аб’юзера неможливо. Насильство по своїй природі циклічне та систематичне. Тож найкращий спосіб вийти з нього, дистанціюватися від людини, яка його застосовує,-коментує Альона Грицай.

Важливо, звертатися за допомогою до поліції, денних Центрів, де вам допоможуть справитися з цією ситуацією!

-Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся  до КМЦ гендерної рівності запобігання та протидії насильству. В нашому Центрі ви безкоштовно зможете отримати консультацію психолога, юриста, та за потребою прихисток. Тел. 1500 обо (044)272-15-00 -, підсумовує Грицай.