Як діятиме карантин «вихідного дня» в Україні

Як діятиме карантин «вихідного дня» в Україні

На вихідних можуть ввести жорсткіший карантин. З такою пропозицією виступили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Так, карантин діятиме з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Будуть закриті розважальні і торгові центри, а також обмежена робота ресторанів до режиму "на виніс". Працюватимуть виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автомобільні заправки та ветеринарні аптеки. 

– Ми розуміємо, що повний локдаун буде великим випробуванням для економіки України, зокрема для малого і середнього бізнесу. Але нам важливо розірвати ланцюг передачі захворювання, – пояснює очільник міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Втім, ресторатори сприйняли цю новину негативно, адже для них вихідні – це переважна частина прибутку. Вони зазначають, що багато країн надають допомогу малим підприємствам, вимушеним припинити роботу в період пандемії. 

– Ми теж маємо на це право, – зазначає співвласник мережі ресторанів «Tarantino family» Дмитро Федотенков. – Ми хочемо зниження ПДВ до 7%. Ми хочемо нульову податкову ставку на землю на весь період карантину. І податкові канікули на доходи фізосіб – також на весь період карантину. Інакше на ваш гібридний локдаун ви отримаєте комбінований саботаж.

Федотенков стверджує, що, згідно із дослідженнями науковців, ймовірність зараження COVID-19 в ресторанах мінімальна: всього 3% хворих «підхоплюють» його в закладах громадського харчування.

Водночас у Києві посилено слідкують за дотриманням правил карантину: співробітники «Муніципальної охорони» разом із поліцейськими контролюють масочний режим в метрополітені.

Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»