2 тисячі акторів і 10 мільйонів глядачів: столичний театр святкує 95 років

2 тисячі акторів і 10 мільйонів глядачів: столичний театр святкує 95 років

Цього року Київський академічний театр юного глядача на Липках відзначає 95-річчя від дня заснування.

За 95 років у театрі зіграли сотні вистав, отримали близько 2000 дипломів, нагород, грамот і подяк, працювали з 16-ма головними режисерами та майже 2-ма тисячами акторів. З 9 листопада 1924 року вистави Театру на Липках відвідали до 10 000 000 глядачів!

- Це лише початок - адже наш театр завжди юний, готовий до нових висот, повний мрій та амбіцій, жаги до розвитку, наснаги та натхнення, - кажуть в театрі. -   Попереду ще більше чудових вистав, нових яскравих імен, теплих зустрічей та вражаючих пригод! Тож продовжуймо нашу спільну  подорож часом і простором, залишаймося юними та відкритими для добра та любові разом! 

Ідея створення театрального колективу, який присвятив би себе вихованню дітей та молоді, належить Олександру Соломарському та Ірині Дєєвій. Незважаючи на те, що у них не було ані приміщення, ані коштів, 8 листопада 1924 року київська дітвора побачила першу благодійну прем’єру майбутнього київського ТЮГу – «Мауглі» за однойменним оповіданням Редьярда Кіплінга. А 9 листопада театр офіційно відкрив свої двері для всіх глядачів. 
Заснований як Державний театр для дітей, ТЮГ впродовж історії не раз змінював свою назву (носив імена Івана Франка, Максима Горького, Ленінського комсомолу), переїжджав у різні приміщення (першу виставу грали у Будинку вчителя). Театр на Липках – особливий творчий колектив, адже він працює для різних вікових категорій. Гостинно відчиняючи двері зранку перед малюками, ввечері ТЮГ показує вистави для підлітків, молоді і дорослих.
З Київським ТЮГом у різні часи співпрацювали видатні майстри театрального мистецтва – К. Станіславський, А. Бучма, В. Татлін, К. Кошевський, М. Фореггер та багато інших . Театр юного глядача неодноразово нагороджувався преміями та грамотами, його вистави брали участі у різноманітних фестивалях та конкурсах, отримували фахові нагороди та державні відзнаки.

З 1991 року Театром юного глядача на Липках керує народний артист України Віктор Гирич. За чверть століття роботи в тюгівському колективі він заслужив репутацію режисера, який завдяки знанню також і дитячої психології успішно ставить спектаклі для глядачів різного віку. Трупу весь час поповнюють молоді актори, запрошуються на постановку різні режисери. Свого часу тут працювали відомі тепер митці Роман Віктюк, Богдан Бенюк, Віталій Лінецький.

Сьогодні в репертуарній афіші театру понад 30 вистав, серед яких значаться як п’єси сучасних драматургів, так і твори відомих класиків вітчизняної та світової літератури – Вільяма Шекспіра, Пьєра-Огюстена Карона Бомарше, Лопе де Вега, Ганса Христіана Андерсена, Самуїла Маршака, Лесі Українки, Антона Чехова, Олександра Островського, Івана Тургенєва, Марка Твена, братів Грім, Астрід Ліндгрен, Яна та Ірини Златопольських, Елеонори Портер.

Нагадаємо, київський театр на лівому березі Дніпра започаткував акцію на час карантину, коли вартість квитків на майже весь репертуар театру (на основній сцені) стартує від 20 грн

Марія Катаєва, фото Театру на Липках