Майбутнє всесвіту показали у Києві сучасні митці

Майбутнє всесвіту показали у Києві сучасні митці

Музей історії Києва презентував третій проєкт з циклу «Одного дня після…», який стосується тематики всесвіту. 

У квітні цього року команда музею запропонував митцям поміркувати над майбутнім світу в умовах шаленого розвитку технологій, криз світової економіки, пандемій та незворотних змін клімату на планеті. Для участі у конкурсному відборі отримав 252 заявки та понад 660 робіт, з яких обрали 212 та поділили на три тематичні розділи. Перщі дві теми стосувалися людини і природи.  

У третій частині «Всесвіт. Одного дня після…» митці роздумували на тему майбутнього Всесвіту.

-  Проєкт розпочався в карантин, коли панувала тривога і невизнеченість. Митці зафіксували ці настрої у свої роботах. Це наші думки, надії, побоювання,  - зауважила заступниця гендиректора Музею історії Києва з науково-посвітницької роботи Людмила Мороз.  -  Тема всесвіту - найбільш філософська. Це виставка-роздуми:  хто ми у всісвіті, яка наша роль, хто переможе, людина чи вірус, що буде далі та як нам жити. У кожного автора свої погляди на майбутнє, і оптимістичних тут небагато. 

РОБОТИ З ЕКСПОЗИЦІЇ

Мікрокосм, Наталія Парщик
Уявляючи себе далеко, де немає знайомих місць, людей і навіть рідної планети, можна відчути швидкоплинність і відносність життя. Це своєрідна дистанція до своєї особистості висвітлює доступ до розуміння нескінченної кількості відкритих можливостей, якими ми насправді володіємо, і дозволяє вийти із особистого занадто затишного мікрокосму. Життя триває - з нами чи без, але ніхто не скасовує спробу знайти себе і розкрити природу своєї індивідуальності.

День і ніч, Astian Rey
Небесні світила - сонце та місяць - уособлюють магічні сили, що керують зміною дня і ночі. Такий же закон циклічності працює в усіх сферах буття. Якщо у світі панують смута та нестабільність, можна бути впевненими в тому, що їм на зміну прийдуть гарні часи. Наше завдання - розгледіти серед темряви перші ранкові промені.

Dasein, Володимир Подлевський
Космос – остання межа у русі людства. Омріяна та осмислена, ця глибина приваблює своїм безмежним потенціалом та можливостями. Останні півстоліття людство марить ним: творить нову міфологію, народжує цілі галактики та всесвіти можливого та альтернативного майбутнього. Але чи є хоч щось із цього досяжним? Усі ці форми можливого буття переплітаються у нашій свідомості, на них накладаються образи архетипів та символів минулого. На противагу сумнівам є бажання досягти нового буття та подолати страхи перед майбутнім.

Натюрморт з трьома граціями, Оксана Черешня
Вторгнення  (чи то дипломатична делегація) маленьких прибульців-трансформерів з космосу, можливо, порушить земну буденність, довівши її до абсурду. Адже стрімкий технічний прогрес ще не встиг призвичаїти до себе людську расу. Як вписуватиметься Всесвіт і його похідні у звичайнісіньке людське життя, до якого всі так звикли? Чи зуміють вони гармонійно співіснувати?

Диптих I am Adam, Eve, Роман Рабік
Космічна експансія  - важливий крок у майбутнє. І розпочатися він має з перших поселень на інших планетах. А це означає, що, можливо, зовсім скоро, там з'являться свої Адам і Єва.

Квантовий стрибок, Ярослав Куліковський
Усі ми - гості на цій планеті, яка несеться в просторі з величезною швидкістю, назустріч незвіданим силам. Існує щось більше, щось вище небес та космосу. всесвіт, котрий завжди спостерігає за нами на Землі. Не зважаючи на те, що відбувається, баланс та гармонія існують завжди. Наша планета прекрасна, і в майбутньому ми, люди, будемо берегти та примножувати цю красу, а не руйнувати її.

Спокусливі світи майбутнього, Володимир Колесников
Що б не трапилося у Всесвіті та на Землі, життя триватиме. Які б не відбувалися негаразди, їх наявність тільки підкреслює безкрайню повноту щастя існування. Життя квітне і переможне крокує вперед. А перед кожною людиною постає необхідність навчитися цінувати те, що її оточує. Колообіг природи, самого Буття - нескінченний. Тому непереможне життя вічно святкує нову весну.