Радіодиктант національної єдності: як підготуватися та написати

Радіодиктант національної єдності: як підготуватися та написати

9 листопада у День української писемності та мови відбудеться ювілейний ХХ Радіодиктант національної єдності. Його започаткували 2000 року задля єднання навколо української мови. Популярність Радіодиктанту щороку зростає, в акції беруть участь тисячі людей з України й світу, і найголовніше в ній — це єднання з усіма, хто любить і шанує рідну мову.

Що відомо про ювілейний радіодиктант 

Текст для диктанту написав письменник, видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою проєкту стала докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко. Читатиме диктант акторка Римма Зюбіна. 

Як підготуватися 

Також одна з важливих порад  — уважно слухати паузи під час читання тексту. Якщо читець робить паузу, у тому місці обов'язково має бути розділовий знак. Будьте максимально зосередженими під час прослуховування тексту.


Коли писати 

В студії UA: Перший, а також в ефірі Українське радіо та Радіо Культура о 9:00, ведучі в студії розкажуть історію диктанту й дадуть змогу всім охочим підготуватися до написання. Сам же радіодиктант почнеться о 9:15

Трансляція відбудеться:

радіо — UA: Українське радіо, UA: Радіо Культура;
телебачення — UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та регіональне суспільне телебачення;
інтернет — фейсбук-сторінка Форуму Видавців; ютуб-канал та фейсбук-сторінка UA: Українське радіо.

Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь представники найрізноманітніших професій, а також відомі спортсмени, актори, бізнесмени та політики. Студію для написання диктанту для гостей облаштували в читальній залі Національної бібліотеки імені Вернадського, де відомі українці писатимуть диктант із дотриманням карантинних вимог.  Втім, писати диктант можна будь-де: в офісі, кавярні, вдома.

Час для надсилання готового тексту — астрономічна доба. Текст диктанту оприлюднять на сайті Українське радіо 11 листопада об 11:00.

Куди надсилати

Роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть. 
Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.
Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців залежно від кількості отриманих листів. 

Ті, хто відправив текст без помилок, отримають призи: книжки, запрошення на культурні події, екскурсії. Зокрема, буде можливість побувати в приміщенні радіокомпанії на Хрещатику, 26. Переможців обіцяють провести музеєм, показати студію і дати можливість випробувати звукозаписувальну техніку.

Марія Катаєва, фото Суспільне