У Києві відкриють виставку «Майдан: від незалежності до свободи»

У Києві відкриють  виставку «Майдан: від незалежності до свободи»

З 2 жовтня до 10 січня Музей історії міста Києва спільно з Українським інститутом національної пам’яті проводять мультимедійну виставку до 25-ї річниці Революції на граніті «Майдан: від незалежності до свободи».

Виставка ставить за мету показати політичну історію українського Майдану як боротьби за повернення України до Європи: через акцію «Україна без Кучми» 2000–2001 років і Помаранчеву революцію 2004 року до Революції Гідності 2013–2014 років. Організатори прагнуть також продемонструвати гуманітарний вимір Майдану, адже саме під час мирних масових виступів народжувався новий громадянин європейської України – вільний, відповідальний і толерантний.

Політичні події розгортаються на тлі історії Майдану Незалежності як громадського та архітектурного простору — від 1980-х років до проектів майбутньої реконструкції.

На виставці також використано матеріали зі збірок Музею Івана Гончара, ГО «Музей Майдану», Музею Києво-Могилянської Академії, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, інформаційних агентств УНІАН та УКРІНФОРМ, Департаменту містобудування та архітектури КМДА, телеканалу ЕспресоTV, поета і барда Ігоря Жука.

Відкриття виставки відбудеться 2 жовтня о 16:00 в Музеї історії міста Києва за адресою: вул. Б. Хмельницького,7.