Культурний центр «Краків» у Києві продовжують відновлювати

Культурний центр «Краків» у Києві продовжують відновлювати

На столичній «Русанівці» продовжують відновлювати культурний центр «Краків». У будівлі, яка стане концертно-театральним хабом, вже завершили фасадні роботи,  проклали комунікації та встановлюють ліфт. 

Фото Діани Попової
Фото Діани Попової

У Центрі, що на Русанівській набережній, 12, працює компанія «Ж.О.К», яка виграла тендер. Загалом на відновлення всього кінотеатру з міського бюджету використають 118 млн грн. Поки що використали близько 30 млн грн. Наступні транші будуть виділяти поступово.

«Робочі вже завершили монтувати малу сцену та ліфт, який передбачили для людей з інвалідністю. Повністю залили бетоном підлогу та обклали плиткою вбиральні. Завершили штукатурити стіни, облаштували сходи та готують тепломережі до зими. Важливо, що вже закінчені роботи по фасаду, і нині «Краків» вже майже виглядає так, як на візуалізаціях. Взимку будівельники будуть займатись внутрішніми роботами», - розповіла «Вечірньому Києву»  в. о. директора Європейського культурного центру «Краків» Оксана Абрашекова.


Центр планують відкрити в травні-червні 2021 року. «Краків»  стане найпопулярнішою локацією для культурного відпочинку мешканців лівобережної частини Києва. Тут проводитимуть фестивальне кіно, працюватиме джаз-клуб, студія звукозапису, а холи Центру здаватимуть в оренду різноманітним гурткам. За договором оренди працюватимуть і невеличкі кав’ярні чи кафе. 


На перших етапах місто допомагатиме «Кракову» фінансово, оскільки це комунальна структура. Та згодом Центр має почати  себе забезпечувати самостійно.

Центр «Краків» створили ще у 2016-ому в приміщенні колись відомого у столиці кінотеатру. Роками споруда була в оренді, але нагадувала руїни. Втім, за ініціативи депутата Київради Олеся Маляревича та місцевої громади, чотири роки тому будівлі вирішити дати друге життя, і створили багатофункціональний культурний центр. Спочатку на об’єкті працювала компанія ТОВ «Інтеграл Буд-Стандарт». Та через порушення термінів і технології, згодом угоду переуклали з ТзОВ «Ж.О.К». Над проєктом реконструкції працювала компанія «BVI Group».