У столиці лікар встановив рекорд в метро

У столиці лікар встановив рекорд в метро

За 3 години 8 хвилин Максим Дербенев проїхався всіма станціями столичного метрополітену. Своє досягнення «Мінімальний час проїзду по всіх лініях метро з виходом на перон на кожній станції», яке було зафіксоване Національним Реєстром Рекордів, він присвятив ювілею столичної підземки. Саме 6 листопада, 60 років тому, відбулося відкриття Київського метрополітену. 

Фото Олексія Іванова
Фото Олексія Іванова
Фото Олексія Іванова
Фото Олексія Іванова
Фото Олексія Іванова
Фото Олексія Іванова

Максим Дербенев приїхав до столиці з Миколаєва, закінчив Київський медичний університет і працює стоматологом. Живе в Чабанах. Проте має й захоплення - вже п'ять років проводить екскурсії  центральними станціями столичного метрополітену, на якій Максим (через білі рукавички, його так і називають "Гід білі рукавички") розказує про їх особливості.

- Хотів зробити метро подарунок, - поділився Максим Дербенев.  - Вигадувати не довелося, подивився на досвід інших кран. Дізнався, що в європейських країнах, як Британія чи Франція, зазвичай встановлюють такі рекорди. І подумав, чому у нас в Києві ніхто такого не зробив. Цікаво дізнатися, скільки загалом займає часу об'їхати всі станції. Гадав, що може бути до чотирьох годин. Виходив на кожній станції, все знімав на відео.  Розпочав сьогоднішню поїздку на Теремках, завершив на Червоному хуторі.  

Для встановлення рекорду чоловік обрав ранковий час, з 8 години,  - годину пік, чим ускладнив собі завдання.  Щоб проїхати за найшвидший час усі 52 станції з виходом на перон на трьох підземних вузлах пересадки, рекордсмен використовував лайфхаки: в який момент потяг має найбільшу швидкість, в який вагон потрібно сісти на кожній пересадці, щоб бути першим в натовпі людей тощо.

"Вечірній Київ" зустрів Максима на його улюбленій станції "Золоті ворота".

- Всі центральні станції у нас є витворами миcтецтва, є що подивитися, - вважає він. - Моя екскурсія займає три години: з Олімпійської до Майдану, з Хрещатику на Дніпро,  далі Університет, Театральна і завершую на Золотих воротах. Саме на цій станції можна прослідкувати всю нашу історію до монгольського вторгнення. 

За 60 років столичне метро стало невід’ємною частиною життя мільйонів киян та закріпило за собою статус найнадійнішого транспорту. За всю історію воно зупинялось лише двічі: в 2014 році під час Революції Гідності та через пандемію коронавірусу в 2020 році.За роки свого розвитку метрополітен перетворився із невеличкої лінії в 5 станцій, на розгалужену багатогілкову систему з 52 станцій. В перший же рік свого існування метрополітен перевіз близько 4,5 мільйонів людей, в 2018 ця цифра сягнула 500 мільйонів людей. Про перші станції, історичні факти та міфи, пов'язані з підземкою читайте тут

Марія Катаєва, фото автора та Олексія Іванова