Житло у Києві: 5 принципів, на які радить звернути увагу

Житло у Києві: 5 принципів, на які радить звернути увагу

З початку осені в Україні традиційно активізується купівля та продаж житлової нерухомості.

Коротку довідку, на що потрібно звернути увагу, щоб обрати не просто житло, а комфортне помешкання з усіма вигодами склав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник управління адміністративних послуг, Юрій Тацій. 

Інфраструктура всередині комплексу: школа, дитсадок, поліклініка. з можливістю їх відвідування. Якщо цього немає, то скоріш за все вам доведеться витрачати велику кількість життєвого часу і сил, щоб через затори добиратися до цих закладів.

Прибудинкова територія. На думку чиновника краще, коли на одного жителя забезпечується 6.8 метрів території біля будинку. Якщо менше, то навряд чи у дітей буде достатньо місця, щоб погуляти.

Середовище. Не «ведіться» на низькі ціни на нерухомість, а одразу перевірте, які об’єкти знаходяться поряд з вашим будинком. Київ і так регулярно очолює рейтинги міст світу із найбруднішим повітрям. Чи готові ви жити на території, де постійно відчувається сморід від роботи підприємств чи автотрас? 

Наявність паркомісць. Сьогодні в Україні рівень автомобілізації становить приблизно 232 машини на 1 тисячу осіб. У Києві цей показник набагато більший. Через відсутність достатньої кількості парковок велика кількість автомобілів блокує проїзди, сприяючи утворенню заторів. Чи зможе проїхати в такому місці пожежний автомобіль і вчасно загасити пожежу? Обираючи квартиру, звернуть увагу на забезпеченість кожної квартири паркомісцями. Ідеальний варіант – 2 паркомісця на помешкання, економний – 1,5 місце на одну квартиру (згідно з нормами ця кількість становить 0,5-1 паркомісце).

Якість матеріалів, з яких побудований будинок. Ваші безпека та комфорт дуже залежать від цього фактору. Тацій радить звернути увагу на утеплення фасаду, системи кондиціонування, вікна, внутрішнє оздоблення, тощо. Якщо ви не дуже уважно перевірили якість матеріалів, цілком вірогідно, що після купівлі квартири вам доведеться витрачати гроші ще і на ремонт.

Чиновник зауважив, що головне правило при виборі житла – щоб ваше перебування у ньому було комфортним. Тому в першу чергу керуйтесь власними вподобаннями й потребами.

До слова, кияни, які мешкають у «хрущовках» мають шанс переїхати у нове, комфортніше житло. Згідно з проєктом нового Генплану столиці, п'ятиповерхові будинки, які будувалися в Києві в 1960-1990-х роках, хочуть модернізувати до 2040 року або ж віддати на перебудову інвесторам.

Підготувала Наталка Марків