Столична влада закликала громадські організації долучитись до допомоги безхатченкам взимку

Столична влада закликала громадські організації долучитись до допомоги безхатченкам взимку

Заступниця голови КМДА Марина Хонда закликала громадські організації об'єднатись з містом задля допомоги безхатченкам у зимовий період.

За її словами, місто має ресурси для допомоги, але вони були б значно ефективнішими саме у співпраці з громадськістю.

- Карантин оголив проблему безхатченків, і, чесно кажучи, до кінця вона так і не вирішена. Головною перепоною є те, що ми досі не маємо реальної цифри, скільки бездомних людей є в столиці. Наш Центр обліку має інформацію про майже 5 тисяч осіб, але різні громадські організації називають цифру 10 тисяч осіб і більше, – зазначила Марина Хонда.

Наразі Київ може запропонувати безхатченкам переночувати, помитись, та скористатись душем у Будинку соціального піклування. Ще є можливість скористатись послугами Центру соціальної адаптації, в якому можна проживати на постійній основі.

- Але ці заклади, зазвичай, заповнені лише наполовину. В зимовий період у місті розгортається мережа пунктів обігріву та банків одягу, а соціальні працівники розвозять гарячу їжу для бездомних осіб. Але чомусь безхатченки негативно реагують на пропозиції допомоги від соціальних служб. І тут ми сподіваємося, що громадські організації допоможуть нам достукатися до них та пояснити, що ми хочемо тільки допомогти, – зауважила Марина Хонда.

Також вона зазначила, що зараз місто має змогу закуповувати соціальні послуги у громадських організацій, але для цього потрібно розуміти реальну потребу.

- Закон про соціальні послуги дав можливість закуповувати їх у громадських організацій і таким чином закривати ті місця, де недопрацьовує влада. Усі європейські країни закуповують такі послуги у громадських організацій, і питання з безхатченками у них не стоїть так гостро. Але ми маємо розуміти правильну потребу: можливо, в одному районі варто посилити харчування, а в іншому – створити місця для ночівлі. Без цього розуміння створити ефективну систему допомоги не вдасться, – підсумувала Марина Хонда.

Нагадаємо, грип наступає на Київ.

Михайло ЗАГОРОДНІЙ, «Вечірній Київ»