Документальні фільми безкоштовно покажуть у столичному кінотеатрі

Документальні фільми безкоштовно покажуть у столичному кінотеатрі

У столиці стартує новий сезон Клубу документального кіно Close Up, присвячений документальній есеїстиці. 

В його рамках відбудуться покази п’яти есеїстичних фільмів молодих, але вже визнаних міжнародними фестивалями,  режисерів.
А між показами, в онлайн режимі, будуть бесіди про пошуки мови, про інакше кіно поза форматом, про кіно без героя, про те як це «знімати іншого», про ясність і сумнів, про таємницю в кіно. Програма розмов про есеїстичне кіно від кураторки Тетяни Кононенко та сценариста, режисера і артдиректора МКФ Flight у Генуї Олександра Балагури.

Кураторський цикл «кіно, що шукає відповіді і задає питання не лише собі й глядачеві, але й самій історії  цього  світу» від талановитої та вдумливої режисерки Тетяни Кононенко відкриється прем’єрою її фільму «Будинок/Das Haus»

Програма показів

19 листопада, 19:00, Будинок кіно
Прем’єра фільму «Будинок/ Das Haus»  
Німеччина, Україна, 2019 р., 93 хв., реж. Тетяна Кононенко та Матільда Местер
Поетичний фільм про будівлю Держпрому. Документальне спостереження за харківським взірцем конструктивізму в наші часи стає рефлексією над тим, як минуле й сучасність, рух і час пов’язані зі статичністю архітектури, як взаємодіють простір та ідеологія. 

Дати інших показів уточнюються

"Змія у банці", 2013 р., 37 хв.  та "Мамо мамо мамо", 
Німеччина, 2019 р., 37 хв.,  реж. Люсія Маргарита Бауер  
Використовуючи відеозаписи з телефонів родичів, листи, фотографії і фрагменти, відзняті бабусею на 8-мм плівку, режисерка створює сповнену іронічної, абсурдистської інтонації картину про пошук своїх коренів, власну сім’ю і бабусю, що пішла з життя під час зйомок, про життя і стосунки"Своє місце (TRÄUME VON RÄUMEN)"
Німеччина, 2019 р., 86 хв., реж. Маттіас  Лінтнер
Камерний документальний фільм про Kleine Bremer Höhe - будинок з червоної цегли, який простояв в центрі Берліна півтора століття і тепер прихистив різновікових сквоттерів. Панкушка з двома собаками, художник-алкоголік, літній колекціонер ляльок, дідусь. Всі вони - сусіди режисера Маттіаса Лінтнера, який вирішив перетворити своє і сусідське життя в кіно.

«Нехай літо ніколи більше не настане»
Німеччина, 2017 р. 3 год 22 хв., реж. Олександр  Коберідзе 
Грузинський юнак приїжджає в Тбілісі з рідного села, мріючи знайти роботу в танцювальній студії. Але отримавши відмову, він поступово занурюється в похмурі виміри великого міста, беручи участь в підпільних боях. Все змінюється, коли він раптово зустрічає свою любов.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»