Стартував Київський міський фестиваль творчості дітей та молоді «Повіримо у себе»

Стартував Київський міський фестиваль творчості дітей та молоді «Повіримо у себе»

4 листопада розпочався конкурсний відбір творчих робіт напряму «Прикладне мистецтво» Київського міського фестивалю творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повіримо у себе». 

- На жаль, цього року карантин вніс свої обмеження, і фестиваль довелося перенести в онлайн формат. Хоча ознайомитися з чудовими роботами кожен охочий таки може на сторінці фестивалю у Facebook. Цього року журі будуть оцінювати 333 роботи дітей та молоді з інвалідністю різних нозологій. Роботи будуть представлені в 16 номінаціях двох вікових категорій. А з роботами-переможцями охочі зможуть ознайомитися в Муніципальній галереї мистецтв, де буде створена окрема експозиція, – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Також дистанційно триває оцінювання майже 100 творчих робіт за напрямами: «Сучасні технології» та «Літературна творчість». Крім того, з 10 листопада розпочнеться конкурс для учасників напряму «Сценічні жанри».

Учасниками фестивалю з вересня до грудня 2020 року стануть близько 1000 обдарованих дітей та молоді з інвалідністю, які продемонструють свої таланти та можливості, розкриють свій творчий потенціал у 10 номінаціях, які об’єднані у 4 творчі напрями.

За перебігом фестивалю можна спостерігати за посиланням.

Вперше фестиваль «Повіримо у себе» було проведено в 1993 році, коли 100 дітей з інвалідністю з інтернатів міста та товариства «Церебрал», Спілки дитячих та юнацьких організацій Києва зібралися на п’ять днів, щоб продемонструвати свої творчі вміння. Метою фестивалю є виявлення та розвиток творчих здібностей дітей та молоді з інвалідністю, формування у громадськості неупередженого ставлення до людей з інвалідністю, ідеї інклюзивного суспільства – суспільства рівних можливостей.
Фестиваль – соціокультурна практика, що може допомогти сформувати правильну суспільну думку про людей з інвалідністю, без стереотипів «героїзму» та «жалю».

Марія Катаєва, фото пресслужби КМДА