15-річна киянка розробила проєкт урбаністичної велостанції для столиці

15-річна киянка розробила проєкт урбаністичної велостанції для столиці

Учениця гімназії №257 Галина Власенко створила модель велосипедної станції з урахуванням вимог сучасної урбаністики. Юна киянка мріє, що подібні велостанції в майбутньому прикрашатимуть столицю.

До свого проєкту велостанції дівчина включила зарядні пристрої для електрокарів та електричних ґаджетів, велопрокат та кафетерій. Цю модель, зауважує Галина, можна поєднати із зупинкою громадського транспорту, аби вона гармонійніше вписувалася в міську інфраструктуру.

-Велостанція є ергономічною, адже включає в себе не лише велозупинку, велопрокат та можливість підзарядитися, але й кафе, в якому стомлені велосипедисти матимуть змогу відпочити. Окрім того, передбачена можливість живлення від альтернативних джерел енергії, що дозволяє витрачати електрику раціонально. На мою думку, такі станції – це великий крок у майбутнє, – розповідає Галина.

Свою роботу школярка презентувала в рамках конкурсу благодійного освітнього проєкту STEM is FEM. Перед конкурсом дівчата брали участь у дводенному навчальному модулі із архітектури та будівництва.

-Протягом курсу відомі українські архітекторки знайомили дівчат з основами цієї професії, а також навчили користуватися програмою з 3D моделювання будівель, в якій дівчата виконували конкурсне завдання, – розповідає ініціатор проєкту STEM is FEM, IT-бізнесмен Сергій Токарєв.

Робота киянки відрізнялася тим, що дівчина враховувала не лише урбаністичний та екологічний чинники, але й економічний. Електрозаправки та велопрокат дадуть змогу станції не лише обслуговувати велосипедистів, але й приносити прибуток.

-А сучасний дизайн станції привертає увагу і це дозволить збільшить кількість клієнтури. В оформленні використовуються правильні геометричні фігури, що викликає зацікавленість, – зауважує Галина.

Зазначимо, проєкт STEM is FEM покликаний популяризувати технічні спеціальності серед українських дівчат для подолання стереотипів  відносно «нежіночих професій». Організатори запрошують усіх українських школярок подавати заявки на участь у майбутніх навчальних заходах. За анонсами подій можна слідкувати на сайті STEM is FEM https://stemisfem.org/ або на офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/STEMisFEM.