Відомі українки нагадують жінкам про важливу справу

Відомі українки нагадують жінкам про важливу справу

В Україні продовжується соціальна кампанія з боротьби з раком молочної залози — «Обіцяй собі берегти себе». 

-Рак молочної залози — один із найпоширеніших типів онкологічних захворювань серед жінок. Щороку від цієї хвороби помирають тисячі українок, і головна причина високої смертності — пізня діагностика. Регулярний самоогляд і щорічне відвідування мамолога допоможуть попередити хворобу або виявити її на ранній стадії. Саме цей меседж і є ключовим у проєкті: Сходи до мамолога — збережи життя, - зазначають у благодійному фонді «Квітна», які є організаторми кампанії.

Участь у проєкті беруть відомі українські жінки. Наші зірки власним прикладом показують, що важливо берегти себе і проходити обстеження. Це не страшно, це потрібно робити регулярно і всім. Кожна з учасниць проєкту — кумир для тієї чи іншої українки, тому їх меседжі часто працюють краще, ніж попередження лікарів.

Проєкт вже підтримали:

Василіса Фролова — теле-радіо ведуча;

Анна Різатдінова — бронзова призерка Олімпійських ігор з художньої гімнастики;

Аніта Луценко — телеведуча, тренер-мотиватор.

Завдяки цій кампанії БФ «Квітна» має намір допомогти кожному українцю усвідомити особисту відповідальність за своє здоров’я і сформувати культуру профілактики раку молочної залози. В Україні дуже низький рівень поінформованості про РМЗ.

Про цю хворобу соромляться говорити, рідко озвучують, про неї мовчать. Необхідно глобально і загальнонаціонального підняти питання захворювання, а головне — профілактики раку молочної залози.

Незважаючи на високий рівень захворюваності на РМЗ серед жінок, вплинути на розвиток онкології грудей все ж таки можна.

  •  Відмовтеся від поганих звичок. За даними ВООЗ, 21% усіх випадків смерті від раку молочної залози у світі спричинено вживанням алкоголю, зайвою вагою і ожирінням.
  •  Дотримуйтеся здорового режими сну. Гормон мелатонін, який виробляється організмом під час нічного сну протидіє появі ракових клітин. Доведено, що в жінок, які працюють у нічну зміну, онкологію грудей діагностують частіше.
  •  Робіть зарядку. Фізичні вправи ефективно перетворюють лактат (молекули, які сприяють розвитку і поширенню ракових клітин) в джерело енергії, перешкоджаючи утворенню злоякісної пухлини.
  •  Регулярно проходьте мамологічні обстеження. Деякі передракові утворення можна діагностувати й вилікувати їх ще до трансформації у злоякісні. А виявлення й лікування захворювання на ранній стадії є запорукою виліковування.

Підготувала Наталка Марків